Oči má v pořádku, brýle nenosí, přesto má s očima problém naše čtenářka s nickem black.bird.third. Bude to od páteře? V polovině dubna má jít na vyšetření CT, tak jí držme palce, ať vše dobře dopadne

Přeji příjemný den všem. Přiznám se, že brýle nenosím. „Tak proč píše?“ řeknete si.

Byly doby, kdy jsem po brýlích toužila. Na základní škole. Chtěla jsem být něčím „zajímavá“. Naštěstí mě to brzy přešlo a já zjistila, že bez brýlí je to stejně nejjednodušší. Nemusíte je hledat, dávat na ně pozor, čistit je.

Sluneční brýle také nenosím. Ve všech mám pocit rozostřeného vidění. Jako bych se dívala přes dioptrické. Nebo jsem spíše nenašla kvalitní sluneční brýle. Ano, je to asi i z lakomosti. Nechce se mi dávat spoustu peněz za sluneční brýle. I když oči by si to jistě zasloužily.

V listopadu loňského roku jsem začala špatně vidět na levé oko. Rozostřeně a tmavěji oproti pravému. Na očním mi paní doktorka udělala všemožné testy včetně toho „čtecího“. Pravé oko v pohodě. Levé oko nepřečetlo ani ta největší písmena. Jestli to bylo P nebo F. Paní MUDr.a mi dala dioptrické sklíčko:“ Co teď?“ Já koukala a říkám:“Pořád stejné.“ Další silnější sklíčko, pořád mhouřím oko, ale stále rozmazané. Paní doktorka udělala další test, dívala se lupou do oka, a poté prohlásila: „Oko máte v pořádku, to bude něco jiného. Je možné, že to máte od krční páteře...“

Brýle jsem opět nedostala. Trošku jsem si oddechla. Jenže co bude dál?

Byla jsem odeslána na neurologii. U sestřičky v ordinaci. Sestřička: „S čím k nám jdete?“ ... „S okem...“

Zkrátím to. Diagnoza - zablokovaná krční páteř, prášky na uvolnění svalů, vitamíny, rehabilitace, když to nepomůže, tak CT a tam se uvidí. Na to CT jdu v polovině dubna. A uvidí se. Tři měsíce se mi motá hlava.

A vše začalo rozostřeným viděním. Takže „uvidíme“. Doufám, že tam nic nenajdou a spraví to více pohybu, cvičení nebo něco podobného. Jen všechno u těch doktorů strašně dlouho trvá.

Všem obrýleným i těm „bez“ přeji hezký den.

S pozdravem black.bird.third

Milá black.bird.third, držím vám samozřejmě všechny palce, co mám

Text nebyl redakčně upraven

Reklama