Přeju hezký den všem žena-inkám,
 
moje maminka byla prodavačkou obuvi a kožené galanterie. Jako malá jsem za ní občas přišla do obchodu, ve kterém pracovala. A věřte nebo ne, vůně kůže mi natolik učarovala, že už jako osmiletá jsem věděla, čím budu. Tohle přání mě neopustilo ani v "devítce", a tak jsem se šla učit prodavačkou obuvi a kožené galanterie.

Po vyučení jsem si ještě střihla dvouletou nástavbu, abych měla maturitu. Pak jsem v oboru zůstala ještě dalších deset let. Vážně mě to moc bavilo, a kdyby se u mě neprojevila alergie na prach (boty se přepravovaly v papírových kartonech, které se několikrát musely přehodit, než se boty daly na regál), možná bych u toho zůstala dodnes. Ale nešlo to, (..) při každé přejímce zboží jsem dostala záchvat dušnosti a podle lékařů by se z toho mohlo vyvinout astma.

Spousta lidí považovala "učení se na prodavačku" jako východisko z nouze, protože nebyl přijat třeba na školu, ale já pocit méněcennosti nikdy neměla. Byla jsem ráda mezi lidmi. A jelikož jsem pořádně upovídaná, moje pusa si přišla na své.

Dnes, po mnoha letech, bych se s chutí vrátila zpátky do "krámu", ale mám jiný problém. Většinou se pracuje na takzvané turnusové směny - krátký a dlouhý týden. A jelikož mám dvě poměrně malé děti a muž pracuje od rána do večera, tak bych takhle pracovat nemohla.

Nicméně si říkám, že až trochu odrostou, možná se zkusím do oboru vrátit. Prodávat boty mě pořád láká. Ne někde ve stánku nebo hypermarketu, ale v klasickém kamenném obchodě, kde je kontakt se zákazníkem.

I můj muž rád vzpomíná na dobu, kdy jsem ještě byla v obchodě. Prý jsem se tam vybrebentila a doma se mnou bylo k vydržení, teď prý pořád melu pantem, až ho brní hlava :-))))
 
Peguša

Pegušo, asi nejhorší je podle mě, když Vám v cestě k vysněnému povolání zabrání zdravotní problémy. Zatím ať to manžel vydrží a já držím palečky, ať časem najdete místo, kde se nejen vybrebentíte, ale bude vám i dobře :-).
Reklama