Zářivě bílé a zdravé zuby jsou základem krásného a sebejistého úsměvu. Odborníci z laboratoří Vademecum od Schwarzkopf & Henkel nyní vyvinuli jedinečnou zubní pastu Vademecum Pro Complete 8, která zajistí kompletní péči o ústní dutinu. Postará se o mezizubní prostory, ochrání dásně a navíc dodá vašim zubům přirozenou bělost pro zářivý úsměv.

Inovované složení nové zubní pasty Vademecum Pro Complete 8 spojuje nejnovější vědecké poznatky s přírodními výtažky. Výsledkem je kompletní a přirozená péče o zuby a dásně. Receptura zubní pasty Vademecum Pro Complete 8 s rostlinnými výtažky nabízí osm kroků ke zdravým zubům a dásním v jediné tubě:

1)     chrání dásně

2)     bojuje proti zubnímu kazu

3)     osvěžuje dech

4)     zabraňuje usazování zubního plaku

5)     posiluje zubní sklovinu

6)     působí proti škodlivým bakteriím

7)     odstraňuje zubní kámen

8)     bělí zuby.

Pravidelným používáním zubní pasty Vademecum Pro Complete 8 docílíte toho, že vaše zuby budou nejen zdravé, ale i zářivě a přirozeně bílé. Tato zubní pasta není vhodná pro děti mladší 7 let.

·         Zubní pasta Vademecum Pro Complete 8 se na pultech obchodů objeví v březnu 2009 za doporučenou maloobchodní cenu 39,90 Kč.

Vademecum Junior Bubble Gum – NOVINKA pro vaše děti

Odborníci z laboratoří Vademecum nezapomínají ani na děti a přicházejí s novinkou Vademecum Junior Bubble Gum. Tato zubní pasta je určena pro první trvalé zuby dětí starších šesti let. Nabízí příjemnou ovocnou příchuť a je zcela bez cukru. Kromě účinné ochrany proti zubnímu kazu a plaku rovněž posiluje a chrání zubní sklovinu prvních trvalých zubů.

Pokud dítě užívá fluorid z jiného zdroje, doporučujeme se před jejím použitím poradit se zubním nebo praktickým lékařem.

·    Zubní pasta Vademecum Junior Bubble Gum se na pultech obchodů objeví v březnu 2009 za doporučenou cenu 29,90 Kč.

Rady pro zdravé zuby a dásně

Pravidelné čištění zubů zubní pastou jako Vademecum Pro Complete 8 pro dospělé nebo Vademecum Junior Bubble Gum pro děti starší 6 let je nejlepší způsob, jak si udržet zdravé dásně a silné zuby a zamezit vzniku zubního kazu. Pravidelným čištěním zubů účinnou zubní pastou lze zabránit usazování škodlivých bakterií a vzniku plaku.

Odborníci z laboratoří Vademecum doporučují čistit si zuby po každém jídle – tak se zlikvidují nejagresivnější bakterie napadající zuby a dásně. Zároveň připomínají tato základní pravidla péče o chrup a dásně:

·    Zuby si čistěte dvakrát denně (ráno a večer), vždy nejméně tři minuty.

·    Zubaře navštivte preventivně jednou za půl roku.

·    Každé tři měsíce si pořiďte nový zubní kartáček.

Mějte na paměti, že nejde jen o to, jak často si zuby čistíte. Důležitá je také technika čištění. V ideálním případě by kartáček měl důkladně vyčistit chrup a současně jemně promasírovat dásně bez zbytečného tlaku.

Odborníci z laboratoří Vademecum nabízejí několik rad týkajících se optimální techniky čištění zubů:

·       Zubní kartáček přiložte šikmo k dásním v úhlu cca 45 stupňů.

·       Jemným pohybem odstraňte zbytky jídla a poté pohybujte kartáčkem směrem od kořene zubu k jeho korunce. Začněte u předních zubů a jemnými krouživými pohyby kartáčku postupujte ke stoličkám a zase zpět po obou stranách, na horní i dolní čelisti. Při čištění žvýkacích plošek postupujte stejně.

·       Při čištění vnitřní strany zubů natočte kartáček v pravém úhlu k zubu a čistěte jemným svislým pohybem směrem od dásně.

·       Pokud jste konzumovali kyselé potraviny nebo nápoje (limonádu, víno, ovoce, salát apod.), čistěte si zuby až třicet minut po jídle. Tyto látky totiž mohou oslabovat zubní sklovinu a následným čištěním by mohlo dojít k jejímu poškození.