V jednom ze starých speciálů časopisu Katka o Velikonocích jsem si přečetla zajímavé informace o vejcích. A protože jsou Velikonoce za dveřmi a vejce jsou jedním z velikonočních symbolů, ráda bych se s vámi o tyto zajímavé informace a tipy podělila.

Nejdříve pár informací o jakostních třídách. Vejce se v době balení dělí do čtyř hmotnostních tříd. Jsou to tyto:
S - malé vajíčko o hmotnosti do 53 gramů
M - středně velká vejce, která v obchodech najdeme nejčastěji. Hmotnost od 53 do méně než 63 gramů.
L - velká vejce o hmotnosti od 63 gramů do méně než 73 gramů
XL - od 73 gramů nahoru

Tato označení se používají pro slepičí vejce jakostní třídy A, případně extra čerstvá. Tyto a ještě vejce třídy B jsou vejce, které si mohou koupit koneční spotřebitelé. Vejce třídy C se používají pouze ve zpracovatelském průmyslu.

V obchodě poznáte čerstvá vejce třídy A podle toho, že mají na skořápce vytištěnou hmotnostní skupinu v kroužku. Vejce B třídy mají na skořápce vytištěno v menším kroužku písmeno B a vejce, na kterých najdete trojúhelníček jsou vejce chladírenská.
Tato vejce mají také na obalu vyznačeno datum snášky a datum spotřeby, podle kterých bychom se měli řídit.
Pokud máte vejce chlazená, tak se dají použít i po uplynutí minimální trvanlivosti, jak k vaření, tak k pečení, ale musíte je dobře prohřát při 70 °C.

Vařené vejce vydrží v chladničce až dva měsíce, ale pouze tehdy, pokud je skořápka neporušená. Taky se vám může stát, že si do lednice uložíte vařená vejce a potom si nemůžete vzpomenout, která jsou vlastně ta vařená a která jsou syrová.
Jak je od sebe rozeznáte? Jednoduše. Položte vejce na plochý talíř a rychle jej roztočte. Vařené vejce se točí velice rychle, naopak syrové zase pomalu.

Pokud na některý recept potřebujete zaručeně čerstvá vejce, máme pro vás dvě možnosti, jak je lze poznat.
Buď vejce rozbijete na talíř a jestliže je žloutek vyklenutý a téměř uprostřed bílku, je vejce čerstvé. Pokud je ale bílek výrazně tekutější a žloutek je posunutý do kraje a je plošší a širší, narazili jste na starší vajíčko.

Druhou možností, jak rozpoznat čerstvé vejce od staršího, je zkouška ponořením do sklenice s vodou. Čerstvé vejce vám zůstane ležet na dně, jakoby na šířku. Starší se postaví trochu našikmo, tupým koncem nahoru. Je to proto, že v tupém konci je vzduchová komora, která se časem zvětšuje.

Znáte nějaké další praktické informace o vejcích? Nebo pro nás máte nějaký jiný zajímavý tip?

Reklama