Tvrzený kámen Technistone je vysoce kvalitní materiál, který je z více než 90 % tvořen pečlivě vybranými přírodními surovinami, především křemenem a žulou. Ty jsou dále doplněny barevnými pigmenty, případně zrcadlovými a skleněnými střepy pro efekt odlesků (řada Starlight) a spojeny kvalitní pryskyřicí.

tech

Tvrzený kámen disponuje vylepšenými užitnými vlastnostmi a vyšší tvrdostí. Právě díky tomu odpovídá praktickým potřebám moderních domácností a nabízí široké využití v interiéru jak pro obytné domy a byty, tak i pro komerční prostory nejčastěji ve formě kuchyňské a koupelnové desky, dlažby, schodiště nebo obkladů. 

Jaké jsou jeho benefity?

Na rozdíl od přírodního kamene, akrylátu nebo dřeva disponuje tvrzený kámen Technistone mnohem vyšší tvrdostí i odolností proti poškrábání, pořezání, úderům a zatížení. Stejně tak je odolný vůči obvyklým teplotám při vaření nebo působení kyselin běžně se vyskytujících v domácnostech (např. kyselina citronová nebo ocet). Předností leštěné povrchové úpravy je nízká pórovitost a nasákavost (oproti žule či mramoru), a tak díky vlastnostem srovnatelným s povrchem skla neabsorbuje tekutiny, všechny plochy lze snadno udržet hygienicky čisté a zdravotně nezávadné. Velikou výhodou tvrzeného kamene je stejnorodá struktura povrchová i v objemu, vzor tedy prochází celou deskou a díky odborné instalaci je tak docíleno neznatelného a plynulého napojení vzoru desky. Tvrzený kámen nabízí materiály vzhledem velmi blízké přírodnímu mramoru, ale i originální struktury vyvinuté zkušenými odborníky v Technistone.

 

Jak se vyrábí?

Technistone je vysoce kvalitní materiál, který kombinuje přírodní suroviny s nejnovějšími technologiemi. Postup jeho výroby je následovný:

1. Vysoce kvalitní suroviny

lisZákladní surovinou pro výrobu tvrzeného kamene jsou z více než 90 % přírodní suroviny (především křemen, žula a křemičitý písek). Jejich výběr podléhá přísným kvalitativním kritériím a dováží se z celého světa. Další surovinou jsou barevné pigmenty a v případě kolekce Starlight zrcadla a odřezky pocházející z výroby skláren. Pojícím materiálem je kvalitní polyesterová pryskyřice. Velký důraz je kladen také na zabránění kontaminace skladovaných surovin jiným materiálem a pečlivou kontrolu jejich kvality (čistota, vlhkost, granulometrie atd.).

2. Míchání

lisPo vytřídění a rozdrcení materiálu na potřebné frakce je namíchána směs surovin dle příslušné receptury. Míchání je řízeno počítačem a kamenivo je smícháno s pryskyřicí, aditivy a barevnými pigmenty. Všechny složky se zhomogenizují a promíchají v dokonalou směs.

3. Rozprostření a lisování

Připravená směs je rozprostřena do gumové formy (nebo mezi dva papíry) ve tvaru desky podle budoucí tloušťky (12, 20 nebo 30 mm) a následně se vylisuje pomocí vibračního lisu a lisvakua do kompaktní desky bez jakýkoliv nedokonalostí/vzduchových bublin apod.

4. Vytvrzení

Deska je ještě v měkkém stavu vsunuta do pece, kde je vytvrzena po nezbytně dlouhou dobu při teplotě kolem 100°C. V desce dojde k polymeraci pryskyřice, poté je zchlazena na běžnou teplotu a po dobu min. 24 hodin uložena kvůli tvarovému ustálení. Tím je připraven polotovar desky ve formátu 306 x 144 cm k dalšímu opracování.

5. Kalibrace a leštění

lisNásledně jsou desky kalibrovány, tzn. zbroušeny na přesnou tloušťku a opracovány dle požadavků na finální povrchovou úpravu. Posledním krokem je důsledná výstupní kontrola kvality.

 

Je Technistone bezpečný pro styk s potravinami?

Samozřejmě ano, Technistone byl prověřen mezinárodní certifikací NSF International a Státním zdravotním ústavem ČR jako materiál naprosto vhodný pro styk s potravinami.

 

Kde lze Technistone využít?

Nejčastější využití tvrzeného kamene vidíme v kuchyních, především v podobě pracovní desky, obložení kuchyňské linky nebo barového pultu či kuchyňského ostrůvku. Dále je možné využít materiál do koupelen jako obklad stěn, dlažbu nebo odkládací desku, eleganci a luxus vnáší Technistone také do dalších prostor v podobě obložení schodišť, krbů, stolů, okenních parapetů nebo jako zajímavě řešené provedení podlahových ploch.

 

Můžeme vybírat z více barev nebo provedení?

Tvrzený kámen Technistone je vyráběn v široké škále barev a povrchových úprav. Vybírat můžete z materiálů působících přírodním dojmem, stejně jako ze svěžích pestřejších odstínů nebo vzorů. V povrchové úpravě lze volit také z více variant. Kromě standardního leštěného povrchu nabízí Technistone vybrané produkty se speciální úpravou mat, tedy povrchu s hrubou strukturou.

Letošní novinkou je řada Starlight v atraktivních barvách kávy, jak napovídá sám název jednotlivých produktů: tmavohnědá barva Starlight Corto zastupující tmavou silnou kávu, smetanově béžový odstín Starlight Latte, Starlight Mocca v barvě arašídů nebo šedá Starlight Frappe. Další novinkou je luxusní řada Noble v mramorovém stylu. Zajímavostí je také nejbělejší deska na světovém trhu Crystal Absolute White.

 

Jak velkou desku Technistone lze vyrobit?

Technistone vyrábí velkoformátové desky o rozměru 306 x 144 cm (s využitelnou plochou 305 x 142,5 cm) a tloušťce 12, 20 a 30 mm. Na přání zákazníka lze desku doplnit o zajímavé výřezy, odkapávací drážky či zaoblení hran.

 

Jak se Technistone udržuje?

Materiál Technistone v leštěné podobě je při běžném kuchyňském provozu téměř bezúdržbový. Desku stačí otřít vlhkou houbičkou se saponátem a lehce dosáhnete stejně dokonalého vzhledu jako před prvním použitím. Nepoužívejte však abrazivní kuchyňské čisticí prostředky či vysoce koncentrované čističe a chemikálie. Pro pravidelnou údržbu můžete využít například Pomerančový čistič od Technistone, který snadno odstraní mastnoty i běžné nečistoty.  V případě matného povrchu je doporučováno pravidelné použití speciální impregnace, např. TS Protection, a to dle vytíženosti kuchyně zhruba jednou za půl roku.

 

Jaká je pořizovací cena?

Cena tvrzeného kamene Technistone vychází z požadavků klienta na opracování, množství výřezů, rozměru kuchyně apod. Cenu tedy nelze generalizovat, nicméně v tomto segmentu se Technistone řadí k cenově nejdostupnějším výrobcům.

 

Kde lze Technistone koupit?

Desky z materiálu Technistone můžete objednat v každém dobrém kuchyňském či koupelnovém studiu nebo u dobrého kameníka.

Seznam partnerů najdete zde:  www.technistone.com

Seznam míst, kde si můžete Technistone prohlédnout: http://www.technistone.com/cz/showroom-dotknete-se

 

Je možné interiér s Technistone naplánovat doma?

Ano, na odkazu níže najdete online HD vizualizér Technistone. Ten umožňuje naplánování interiéru v pohodlí domova. Nejprve vyberete konkrétní vzorovou místnost (kuchyň, koupelna nebo obývák), a to v moderním nebo klasickém stylu. Po tomto kroku se otevře praktický plánovač, ve kterém už můžete libovolně volit a zpětně měnit nejen řadu a odstín tvrzeného kamene Technistone, ale také dekor a barvu skříněk kuchyňské linky a dalšího nábytku, barvu schodiště nebo obklad stěn. Díky tomu si můžete vyzkoušet kombinace barev a odstínů dříve, než vše objednáte.

HD vizualizér Technistone na: http://visualizer.technistone.com/

Reklama