Čtenářka Gerda je z letošní zimy lehce nervózní, protože má strach, co z toho bude. A také jí vadí vzdušná vlhkost. Dál už čtěte samy.

Cítím to podobně, milá Gerdo, kdoví, co přijde. Ale třeba příští týden začne zima a všechno bude, jak má být. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Pěkný dobrý den!

O co by bylo hezčí, kdybych z okna viděla pocukrované haluze smrků, kdyby ten binec na trávě přikryla milosrdná peřina bělostného sněhu, kdybych se mohla nadechnout voňavého vzduchu.... jojo, kdyby kdyby. Abych se přiznala, jsem z této zimy lehce nervózní. Ne, že bych se ráda čvachtala v prosoleném marastu ve městě, ale mám podvědomý strach, co z toho bude. Včera jsem brzo ráno spěchala (s rozepnutým kabátem, že mi bylo vedro) pěšky něco vyřizovat, a bylo jak na jaře. I se zpívajícím kosem. Seděl na větvičce a snažil se trylky oslavovat příchod jara - jinak si to neumím vysvětlit. Jestli přiláká samičku a založí rodinku, pánbůh jim pomoz.

U Billy rozkvetla okrasná třešeň. V truhlíkách za oknem mám od podzimka macešky, hezky rostou a musím je zalévat. I na Štědrý den, všimla jsem si, že jaksi vadnou, a voda je vzkřísila. O sedmikráskách ani nemluvím, ty jsou všude. Trošku mě ale mate, že nevidím na lavičce bezdomovce. Ale musí sem chodit! Jinak bych za barákem v trávě neobjevila rozházený pytel textilu, což je neklamná známka jejich činnosti. Naproti v parčíku jsou pěkné lavičky pro důchodce, ale co tu jednu za příznivého počasí okupuje nezávislá dvojice s bágly a se psy, důchodci si posezení u rybníčka raději odpustí. Až tam ti dva opět zasednou, pak teprve bude jisté, že se zima skutečně nekoná. :)

Ale co mě štve nejvíc, je vzdušná vlhkost. Silnice je neustále mokrá. Na lodžii neuschne ani utěrka. Vlasy mám krepaté... škoda mluvit. Jen co odešlu příspěvek, nahňácám si na hlavu něco z kelímku a budu doufat, že slibované účinky se dostaví. Nebo že bych zimu všem zkazila tím, že jsem si na stará kolena (tedy vlastně hlavu) konečně pořídila pletenou čepici? A rukavice s kožišinkou?? U mě totiž zákon schválnosti funguje na sto procent. Asi jsem měla koupit plavky. Vážně, vzpomínám si, že jen co si můj syn před... no, aspoň 10 lety... zakoupil běžky, že bude jezdit za městem - opravdu máme bezva terén - sníh jako když utne a na běžkách teda nebyl ani jednou! Měli by nám poslat zimu z Ameriky, když už od nich bereme všecko :)

Gerda

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Fototéma dnešního dne zní: To je zima, co?

  • Jak se vám líbí letošní zima?
  • Co byste chtěla jinak?
  • Vzpomínáte na sněhové zimy?
  • Máte nějaké historky ze zimy letošní nebo těch minulých?
  • A máte nějaké pěkné fotky letošní zimy?

knihaProsím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás vyhraje balíček čajů Jemča (Kolekce čajů PIGI, Kolekce zelených čajů a zázvor) a Putování s knihou.

cajcaj

Reklama