zubPravidelná péče o zuby, správná technika čištění a dobrý výběr přípravků pro ústní hygienu, to je základ zdravých zubů. Jak jste na tom s péčí o zuby? Čistíte si je minimálně dvakrát denně a nezapomínáte také na mezizubní prostory?

Zuby by se měly čistit po každém jídle, aby v ústech nezůstávaly ty nejagresivnější bakterie napadající zuby a dásně.

Dodržování následujících základních pravidel vám zaručí zdravé zuby i dásně

  • čistěte si zuby dvakrát denně (ráno a večer), a to nejméně tři minuty
  • každých šest měsíců navštivte zubního lékaře
  • používejte zubní kartáček s měkkými až středně tvrdými štětinami a měňte ho každé tři měsíce
  • používejte dentální niť k vyčištění mezizubních prostor, kam se nedostane ani ten nejlepší zubní kartáček.

Nezáleží pouze na tom, kolikrát se zuby čistí, ale důležitá je rovněž i technika čištění. Špatné čištění zubů, kupříkladu příliš velký tlak na jemnou tkáň u kořene zubu, může poranit dásně. V ideálním případě by mělo dojít jak k dokonalému vyčištění zubů, tak k jemné masáži dásní bez zbytečně velkého tlaku.

 

Zde je několik tipů pro správnou techniku čištění zubů:

  • Zubní kartáček držte šikmo, aby s dásní svíral přibližně úhel 45°.
  • Jemnými svislými pohyby se zbavte zbytků jídla a potom vyčistěte korunky jednotlivých zubů. Začněte u předních zubů, pokračujte dozadu a pak se vraťte zpět dopředu. Horní i spodní zuby čistěte týmiž svislými pohyby kartáčku. Krouživými pohyby vyčistěte kousací plošky.
  • Na vnitřní straně chrupu držte kartáček v pravém úhlu k zubům a čistěte jemnými svislými pohyby směrem od dásně.

Péči o zuby by měla doplnit ústní voda, která se dostane tam, kam nepronikne sebelepší kartáček. Brání tvorbě plaku, množení bakterií a dodává fluor, který nás chrání před zubním kazem.

Řada Vademecum 2v1 představuje skvělou péči o ústní dutinu. Spojuje osvědčenou kvalitu zubní pasty Vademecum a antibakteriální svěžest ústní vody. Tento jedinečný produkt přináší v jednom kroku zdraví pro zuby a 100% svěží dech.

Vademecum 2v1 kombinuje osvědčené zubní pasty Vademecum a antibakteriální ústní vody. Díky tekuté receptuře s klinicky testovaným mezizubním čisticím systémem pronikne nové Vademecum 2v1 i do těch částí ústní dutiny, kam se obvykle kartáček nedostane – jako jsou například mezizubní prostory. Když se Vademecum 2v1 smísí s vodou, funguje stejně jako ústní voda. Kromě toho, že odstraňuje bakterie, poskytuje tato inovace z laboratoří Vademecum také dlouhodobou ochranu před zubním kazem, zubním plakem, problémy s dásněmi a nepříjemným dechem. Příjemně svěží dech vydrží celý den.


Vademecum 2v1 můžete vyzkoušet v těchto variantách:

Vademecum 2v1 Menthol Fresh
Pro svěží dech až po 12 hodin a kompletní péči o vaše zuby.

Vademecum 2v1 White Fresh
Pro ty, kteří chtějí bělejší zuby bez poškození zubní skloviny – nabízí viditelné výsledky již za 10 dní.

Vademecum 2v1 Junior
Vademecum 2v1 Junior pro nejmladší členy rodiny posiluje první stálé zuby – se senzační příchutí jahod, díky které je čištění zubů skutečným požitkem. Receptura Vademecum 2v1 Junior je samozřejmě bez cukru.

Letos se do této řady přidaly dvě významné novinky:

Jde o zubní pasty a ústní vody v jednom - Vademecum 2v1 Oxy White Fresh a Vademecum 2v1 16h Xtra Fresh.

Svěží inovace značky Vademecum

zub

Inovativní složení Vademecum 2v1 Oxy White Fresh s aktivním kyslíkem odstraňuje stopy zabarvení. Po jeho používání budou vaše zuby opět zářit přirozenou bělostí. Účinné složky přípravku Vademecum Oxy White Fresh se okamžitě pustí do nežádoucích skvrn, které má na svědomí káva, čaj nebo tabák. Vademecum Oxy White Fresh si rovněž poradí s bakteriemi, které při čištění zubů vyplaví. Zajistí tím stoprocentně svěží dech - nezbytný předpoklad k úsměvu.

Novinka Vademecum 2v1 16h Xtra Fresh obsahuje dostatečnou dávku mentolu. Díky tomu bude váš dech svěží až 16 hodin. Vademecum 2v1 16h Xtra Fresh nabízí velmi účinnou ochranu před bakteriemi a obsahuje vše potřebné k vytvoření sebevědomého úsměvu, který vydrží skutečně dlouho.

Vademecum 2v1 představuje kombinaci osvědčené zubní pasty Vademecum a antibakteriální ústní vody. Díky tekuté receptuře s klinicky testovaným mezizubním čisticím systémem pronikne nové Vademecum 2v1 i do těch částí ústní dutiny, kam se obvykle kartáček nedostane. A když se smísí s vodou, funguje Vademecum 2v1 jako ústní voda.

Reklama