Pleťové sérum, jistě jste už tento název slyšely, ale víte, co jsou pleťová séra, hlavně jak se používají? Pokud tápete úplně, nebo jen zlehka, nenechte si ujít tento článek, kde se na tyto pomocníky v boji proti stárnutí zaměříme. Samozřejmě naleznete i fotogalerii produktů pro vaši inspiraci.  

Pleťové sérum je vysoce koncentrovaný pečující přípravek, který obsahuje až sedmkrát vyšší množství aktivních látek než v pleťovém krému. Jsou proto ideálním doplňkem denních i nočních krémů. V kombinaci s účinným krémem znásobuje pečující efekt, je to tedy jakási zdvojená péče o pleť. Jejich společný účinek je výraznější, ale zároveň i rychlejší a viditelnější.

séra

Jak fungují?

Nejprve se nanese lehké sérum a po chvíli běžný denní či noční krém. „Nevynechávejte denní či noční krém. Jen tak dosáhnete maximálního účinku. Při testování nového Perlového séra jsme si účinnost tohoto spojení mohli ověřit. Kombinací denního krému a séra došlo ke zvýšení redukce vrásek až o 47 %,“ doporučuje dr. Sven Fey z vědeckých laboratoří Nivea. Oproti krémům jsou séra většinou sušší, takže k „promazání“ pleti nejsou dostatečná.

Jaké si vybrat?

Pleťové sérum je třeba vybírat stejně jako jiné kosmetické přípravky - podle věku a druhu pleti. „Při výběru séra je na místě i určitá opatrnost,“ doporučuje Yvonne Bergerová z BcD Clinic a doplňuje: „zejména u citlivé pleti nebo přímo u alergiků. Vzhledem k tomu, že účinné látky jsou v séru ve vysoké koncentraci, mohly by ji silně podráždit nebo dokonce vyprovokovat alergickou reakci. V takovém případě sérum nejdříve vyzkoušejte na malé ploše pokožky.“

Kdy a v jakém věku začít sérum používat?

Séra můžete začít používat už kolem třicátého roku, kdy se na pleti trvale začínají objevovat vlivy dosavadního životního stylu, a to formou předčasných vrásek či hrubší pleti s rozšířenými póry. V té době je již vhodné zpomalit tyto nežádoucí projevy co nejúčinnější péčí - ideálně kombinací séra a krému. V mladším věku lze doporučit například depigmentační séra nebo séra s antioxidanty, která lze použít jako kúru pro zlepšení kvality pleti.

Čtěte také:

Reklama