13647654-preview.jpg

Aromaterapie není žádným výstřelkem moderní doby, ale starobylou léčebnou metodou, která se využívá už tisíce let. Vůně a jejich nejrůznější kombinace totiž mají na tělo i ducha nejrůznější účinky. Pomocí vůní se dají vyvolat vzpomínky, zážitky, ale i otevřít dávná traumata a odbourat je – k tomu se dokonce využívá samostatná metoda aromapsychologie. Ta prostřednictvím čichu otevírá bránu k psychice. Naše rozpoložení a konkrétní situace mají vliv na to, jak vnímáme určitou vůni. Stejná vůně se nám bude jevit jinak, když budeme například hladoví, najezení, šťastní nebo smutní.

K aromaterapii se využívají rostlinné výtažky v podobě esenciálních olejů, které je možné volit podle cíle. Hledáte uklidnění, povzbuzení, zmírnění stresu? Toužíte po lepší náladě a kvalitnějším spánku? Na to všechno jsou v přírodě pomocníci a z přírody čerpala i firma Oriflame. Na trh přichází s kolekcí kvalitních směsí esenciálních olejů Mind & Mood. Vývojáři nenechali nic náhodě, a tak jsou jejich účinky podpořené i vědecky. Neurovědecké testy prokázaly jejich vliv na jednotlivé části mozku, a tím na stav mysli, těla i nálady.

Energise Me
Klíčová aktivní ingredience: růžový pepř
Část mozku, na kterou působí: motorická kůra
Výsledek: zvýšení energie, stimulace těla a mysli, vzpruha a podpora pozitivních emocí

red.jpg

Empower Me
Klíčová aktivní ingredience: vavřín
Část mozku, na kterou působí: ventromediální prefrontální kůra
Výsledek: povzbuzení, podpora sebevědomí, tvořivosti a jasného myšlení, odbourání stresu

zl.jpg

Balance Me
Klíčová aktivní ingredience: kadidlo
Část mozku, na kterou působí: precuneus
Výsledek: uvědomění vlastní rovnováhy, zklidnění, posílení intuice, prohloubení spojení se sebou samým, lepší soustředění, pročištění myšlenekgre.jpg

Relax Me
Klíčová aktivní ingredience: santalové dřevo
Část mozku, na kterou působí: varolův most, globus pallidus
Výsledek: uvolnění, zklidnění, kvalitnější spánek, pocit spokojenosti a relaxaceblu.jpg

Je zřejmé, že řada esenciálních olejů Mind & Mood představuje pomoc v různých životních situacích a dokáže vás provést celým dnem. Ráno je potřeba povzbuzení a energie k úspěšnému začátku dne, pro práci je důležitá tvořivost a sebevědomí, odpoledne zklidnění a večer uvolnění a relaxace.

13636444-preview.jpg

Co se týče použití olejů, existují různé způsoby. Dají se hlubokým nádechem inhalovat přímo z lahvičky, nechat působit pomocí difuzéru, využít k masáží nebo nakapat ve vaně či sprše. Ty s kuličkovým aplikátorem je možné si během dne mazat na pulzní body – na krk, ruce, zápěstí či chodidla. Pro dosažení rovnováhy je vhodné oleje kombinovat s dechovými cvičeními, meditací nebo třeba jógou.

Pro více informací o řadě esenciálních olejů Oriflame se podívejte na e-shop https://cz.oriflame.com/brands/mind-and-mood?utm_source=zena-in&utm_medium=article&utm_campaign=mind-and-mood

Naše pocity z testování olejů:

Vendula, zástupkyně šéfredaktora
Podzim je tu a s ním i potřeba si uvařit čaj, zapálit svíčku, sáhnout po aromatických olejích a přenést se v myšlenkách na chvíli někam jinam. Zvlášť v současné době. Esenciální oleje s kuličkovým aplikátorem jsou skvělým nápadem, jak se v každodenním stresu uvolnit a i během chvilky vydechnout, vědomě si odpočinout či naopak nabudit. Stačí přejet po pulzních bodech a vnímat vůni, která vás obklopí. Na testování jsem si vybrala esenciální oleje ze santalového dřeva a levandule s názvem Relax me, které působí na zklidnění a utišení mysli. Snažím se po něm sahat ve chvíli, kdy se cítím vystresovaná a mám pocit, že nic nestíhám. Udělala jsem si z toho malý rituál – uvařím si čaj, nanesu olej na zápěstí, nechám ho rozvonět a alespoň na chvíli odpočívám. A musím přiznat, že je mi to moc příjemné. Olej i ten malý rituál. Na závěr bych ráda pochválila balení olejů, je elegantní a designově velmi povedené.

Ke směsi více koncentrovaných esenciálních olejů přistupuji opatrněji a méně častěji, ale o to více si tu chvíli vychutnávám. Zkoušela jsem několik kapek oleje přidat do rozprašovače nebo šatníku na vatový tampónek nebo inhalovala přímo z lahvičky. Testovaná vůně s názvem Energise me vás příjemně navnadí a dodá chuť pustit se do nových výzev v doprovodu růžového pepře, grapefruitu a cedrového dřeva. Myslím, že do takto kvalitních olejů se vyplatí investovat.

orif.jpg

Veronika, redaktorka
Upřímně jsem se nemohla dočkat, až k nám do redakce dorazí testovací balíček s esenciálními oleji Mind & Mood od značky Oriflame. V této nelehké době totiž potřebuji uklidňující aromaterapii jako sůl. Olejíčky jsem otestovala postupně. Ráno jsem začala s grapefruitem a pepřem v podobě Energise me, pokračovala vavřínovým Empower me, kadidlovým Balance me a svůj den zakončila olejíčkem Relax me s vůní santalového dřeva. Aroma jednotlivých produktů je opravdu velmi intenzivní, z čehož usuzuji, že jde o kvalitní produkty.

Asi nejvíce mi voněl ten se santalovým dřevem. Čichala jsem k němu před spaním a cítila se naprosto vyklidněná a zrelaxovaná. Potom jsem spala jako miminko, i když těžko říct, jestli za tím byla síla olejíčku, nebo jen náročný den, který jsem měla za sebou. Jako skvělou vychytávku hodnotím oleje v podobě roll-onů, které si mohu vzít všude s sebou a uklidňovat se nebo naopak nabuzovat kdekoli a kdykoli to budu potřebovat pouhým namazáním na pulzní body mého těla.

orif2.jpg

Karolína, redaktorka
Jestli mi něco udělá opravdu radost, pak jsou to přírodní mýdla a oleje. Člověk by řekl, že jsem skromná, ale investice do kvalitní kosmetiky se občas trochu prodraží. Není se čemu divit, výroba takového oleje není žádná hračka. Navíc si výrobci musí pohrát s vyváženou vůní, která dokáže ovlivnit náladu. Kolekce esenciálních olejů a sprejů Oriflame Mind & Mood je určená právě k tomu, abyste si vůní ovlivnily náladu – k lepšímu samozřejmě.

Já jsem si vybrala roll-on s vůní cedru, který mě uklidňuje, a je také základní složkou mého parfému. Aplikátor s kuličkou mám položený na pracovním stole a čas od času si olej namažu třeba pod nos nebo na zápěstí. Když k němu potom přičichnu, rozlije se ve mně příjemný pocit klidu. Hodí se třeba v případě, když vás naštve nějaká zpráva ohledně voleb. Skvělý je i esenciální masážní olej, do kterého se mají z olejíčků v lahvičkách dát dvě kapky, a až potom se mají použít na kůži. Dobře se roztírá a je jemný. Sprej s vůní levandule a santalového dřeva stačí párkrát stříknout do vzduchu a místnost provoní lépe než vonná svíčka.

Čtěte také:

Reklama