Kdo se dnes cítí stále svěže a v plné síle? V dnešní době plné pachtění a stresů asi málokdo. Existují sice různé chemické podpůrné prostředky, ale to zároveň také znamená enormní zátěž pro játra, žaludek a střeva. O dalších vedlejších účincích nemluvě.

phytin

 

Chemie ale není jedinou cestou, jak z bludného kruhu tělesné nepohody vybřednout. I příroda pro nás připravila mnoho svých produktů, které naše tělo zbaví nepříjemných příznaků opotřebení. Jednou z velice účinných a věky odzkoušených látek je kyselina phytinová, která je nejhojněji obsažena v semenných obalech rostlin. K dostání je ve všech lékárnách pod názvem Phytin jako potravinový doplněk získávaný ze semen slunečnice.

Co všechno dokáže?

V první řadě citelně pomůže překonat stres a jeho následky jako je únava, tělesné a mentální vyčerpání, úzkost a deprese. Dále zvyšuje duševní a fyzickou výkonnost, odstraňuje únavu a pocit vyčerpání a povzbuzuje obranyschopnost organismu. Má totiž přímý aktivační účinek na nervový systém a zvyšuje intenzitu a stabilitu pozornosti. Změny budete pozorovat již během 3-4 dnů.

Phytinem mládneme

Phytin je sloučenina fosforu a podobně jako ostatní fosforové sloučeniny podporuje růst a vývoj tkání, krvetvorbu a obnovu kostí. Nezanedbatelné je i zvyšování schopnosti hemoglobinu v našich červených krvinkách přenášet kyslík, tudíž působí i jako oxyterapie - léčba kyslíkem, kterou draze nabízejí některé kosmetické salony.

Kdy užívat Phytin?

  • Při psychické a fyzické únavě, vyčerpanosti a depresivních stavech.
  • Při stavech kladoucích zvýšené nároky na organismus a psychiku, jako je dlouhotrvající pracovní vypětí, stres a rekonvalescence po nemoci.
  • Při nespavosti, nechutenství, nervových poruchách, chudokrevnosti.
  • Při funkčních sexuálních poruchách, neurastenii, ztrátě libida a životního elánu.

Další účinky:

Nádorová onemocnění

V roce 1986 byl publikován článek o účincích kyseliny phytinové na nádorové bujení. Bylo prokázáno, že má protinádorové schopnosti při rakovině tlustého střeva, plic, jater, leukémie, sarkomů, rakoviny prostaty a rakoviny kůže. V experimentálních studiích bylo zjištěno, že konzumace potravin s vysokým obsahem kyseliny phytinové koreluje se snížením rizika rakoviny tlustého střeva, ale lepších výsledků bylo dosaženo při podání čisté kyseliny phytinové.

Imunitní systém

Kyselina phytinová díky svým antioxidačním vlastnostem IP6 posiluje buněčnou imunitu a zpomaluje stárnutí.

Kardiovaskulární choroby

Riziko kardiovaskulárních chorob je spojeno s vysokou hladinou cholesterolu a triglyceridů v krvi. Kyselina phytinová jejich množství v krvi účinně snižuje. Reguluje v krvi i množství tuků.

Choroby ledvin

Biochemické studie ukazují, že kyselina phytinová zabraňuje krystalizaci vápníku (oxalátů a fosforečnanů) a tvorbě ledvinových kamenů.

Duševní choroby

Maniodepresivní psychóza postihuje 1 % lidí na celém světě a její moderní léčba je založena na lithiových solích. Velice dobrým podpůrným mechanismem je i působení kyseliny phytinové, která zeslabuje pocity úzkosti, klaustrofobie a depresí.

A co je nejdůležitější?

U phytinu nebyly prokázány jakékoli vedlejší účinky!

Dávkování

Na počátku užívání či v krizových situacích je nutné užívat maximální dávku. Po plném projevení účinků Phytinu (obvykle během 2-3 dnů) lze dávku snížit.

Užívejte Phytin půl hodiny před jídlem podle následujícího schématu:

  • Dospělí: 2–3 krát denně 1–2 tablety
  • Děti ve věku 3–6 let: 1–2 tablety denně
  • Děti ve věku od 6 let: 2–4 tablety denně
  • Dospělí a děti starší 14 let: 2–8 tablet denně.

Během léčby přípravkem Phytin se doporučuje konzumovat mléčné výrobky a potraviny s vysokým obsahem vápníku. Užívání Phytinu není doporučováno v průběhu těhotenství a laktace a u dětí do 3 let věku.

Balení obsahuje 40 tablet po 250 mg kyseliny phytinové.

Phytin® je vyráběný předním farmaceutickým výrobcem Sopharma AD.

Více se dozvíte na www.phytin.cz