Dobrý den, redakce,

posílám článek na téma hubnutí. Snad někomu pomůže... Dieta je nepřítel - neb mě trestá migrénou, přesto "dělím" :-)... přesto jsem to na sebe párkrát zkusila.

V dětství jsem byla rachitická chudinka, jíž stál za zády strašák jménem "ozdravovna" či "polepšovna", co záleží na tom, jestli jsem víc zlobila s jídlem, nebo "jen tak". Nicméně jsem v pubertě propadla pár záchvatům prudce moderní makrobiotiky či vegetariánství a pak se zájem o zdravou výživu smáznul těhotenstvími a kojením, kdy mě popadaly nekontrolovatelné chutě či naopak záchvaty těhotenské nevolnosti, jež v pobyt v ústavu zdravotnickém vyústili.

Takže s jídlem jsem to od té doby měla jak na houpačce. Pak jsem si začala "obalovat" nervy. Sladkosti, jídlo ve chvíli, kdy bylo v celé domácnosti ticho (tedy pozdní večer), kdy nehrozilo, že mi zaskočí díky tomu, že si dítě zrovna někde zlomí ruku nebo zavřeští, až se leknu. Korunu jsem tomu dosadila Mirenou, která mě od minulého listopadu degradovala na 65 kilogramů při 160 cm výšky.

A nešlo to a nešlo pryč, a navíc, i při snaze o změnu jídelníčku, jsem pomalu nabírala a nabírala. Když nezabralo ani pár hladovek, diet, zpolovičnění porcí, neslazení čaje, vynechání sladkostí, prostě všechno, co kdysi v dobách minulých (buď předmirenových nebo před 30. rokem věku) zaručeně pomohlo od přebytečných kil, vyhlásila jsem válku.

Drsně jsem zažívala migrény, protože jakmile nějakou dobu hladovím, nebo se prostě nenajím tak, jak jsem zvyklá, trpím. Hlava mě zrazuje nejen touhou po sladkém či bramborách, ale pak i třeskutou bolestí. Brala jsem migrénové zvracení a následnou denní nevolnost jako dobrý start k odstranění žravosti. Do pár dnů byla žravost zpět.

Vyndat Mirenu! Jenže co potom? Zase by se mi vrátily trable předchozí a po cyklickém vykrvácení jsem netoužila, nehledě na tu hříšnou sumu peněz za Mirenu vysolených. Už nevím, proč mi do ruky padla v knihovně knížka Lenky Kořínkové, nejspíš jsem hledala inspiraci k obědům a Kluky v akci už jsem měla. A bylo to. A jelo to. Mám docela ráda maso s čerstvou zeleninou, a tak jsem si myslela, že to za pokus stojí.

Stálo. Dělím necelý měsíc a místo 65 kg mám 58 kg, naprosto bez pocitu hladu, ale s NOVÝM báječným pocitem, který mi je ještě bližší než to, že těsná trička na mě zas vlají a že ve volných kalhotech mám volné nohy, nikoliv napraná stehna. I zadek se mi zmenšil a břicho zploštilo. První slaniny na těle jsou zažehnány a nebolí mě klouby, kolena a dýchá se m o kus líp. A mám se zase o kousek raději, protože jsem spokojená. A lehká. Ten NOVÝ báječný pocit totiž v této stravě pro mě osobně spočívá v tom, že mi po jídle není těžko, necítím se plná, jen nasycená, ale stále lehká.

Něco na tom bude, šla jsem v době "dělenky" poprvé běhat, asi po 2 týdenní pauze, a tak jsem čekala, že budu rozhýbávat píchající kolena, kotníky a chytat dech. Překvapilo mě, že po absenci jsem neztratila kondičku, naopak, běželo se mi překvapivě lehce, s takovou zvláštní energií, která se nevyčerpala hned po několika prvních metrech. A tak snídám sýry, slaniny, maso, kuře, šunku v kombinaci se zeleninou a jím pečivo se zeleninovými či luštěninovými pomazánkami. Co mi asi nejvíc chybí je chleba se sádlem a cibulí nebo brambory s máslem.

Nedržím žádný přísný graf, naopak, někdy zhřeším - tuhle jsem si dala trochu červeného vína nebo tu a tam něco čokolády. Ale naučila jsem se péct dort bez špetky mouky (místo mouky se dávají strouhané ořechy) a i když je jinak celý šlehačkový, netloustne se po něm. A tak zvířátkuju a kytičkuju a zatím mě to baví.... Napadá mě.. migrénu jsem od dob dělení měla jen jednou, tak to je vlastně taky úspěch. RenataP

Tak to je skvělé, to vyzkouším taky. Mě kdysi jeden fotograf, se kterým jsem jezdila na reportáže, vyprávěl o dietě modelek, která skvěle funguje. Také byla na základě dělené stravy, ale jíst se muselo každé dvě hodiny. Bohužel už nevím detaily, ale on ji měl vyzkoušenou na sobě a prý zabírala dobře. Simona

Jak zápasíte se svou váhou vy, milé čtenářky? Napište nám, tři z vás dostanou přípravek proti chuti k jídlu HOODIA

Adresa:

redakce@zena-in.cz

Reklama