Fotky staré dva tři roky dneska už Alice ukazuje spíše jako kuriozitu. Tehdy by je na veřejnosti nevyndala ani náhodou, ostatně dá se to celkem chápat. Kouká z nich baculatá žena v nepříliš pohledném oblečení, které zřejmě mělo maskovat kila navíc, ve skutečnosti ale spíše jen završovalo kulatý dojem.  "Dneska to beru tak, že to je úplně jiný člověk než já, a proto nemám problém se na něj dívat a poskytnout tuhle možnost i ostatním lidem," líčí Alice. Je jí čtyřiatřicet  a je sama se sebou spokojená. Za uplynulý rok zhubla patnáct kilo, našla si novou práci a vážně začíná uvažovat o sňatku a potomkovi s přítelem, s nímž už žije třetím rokem.

"Aby bylo jasno, na mém vlastním zhubnutí není třeba hledat žádné zázraky. Zhubla jsem přesně tak, jak vám doporučí každý odborník - začala jsem se více hýbat a méně a zdravěji jíst," říká mladá žena. Pravda, začala hodně zhurta a první dva měsíce vůbec nejedla přílohy, natož nějaké sladkosti, teprve později se alespoň k přílohám vrátila - ale už jich jí mnohem méně, a co je to bílý rohlík, to už pomalu ani neví. "Úžasné pro mě je, že se mi nevrátila chuť na sladké, protože to byla moje největší slabost," pochvaluje si. A je přesvědčená, že za tuhle změnu může právě vynechávání příloh a sladkostí, které ji zbavilo návyku na tyhle pokrmy.

Už dříve se přitom snažila konkrétně s tímto problémem bojovat, ale k ničemu to nevedlo. Jednou z možností, které vyzkoušela, byly i chromové tabletky, které jí dokonce doporučila jedna lékařka. "Bohužel, nezabraly mi, ale pak jsem zjistila, že tohle je hodně individuální a že u někoho skutečně chuť na sladké potlačují. Lékařka mi vysvětlila, že pomáhají jen lidem, kterým se skutečně nedostává chromu, kdežto má závislost na sladkém byla spíše psychická," přiznává Alice.

Ostatně, Alice léta nebojovala jen s chutí na sladké, ale i s kily jako takovými, jenže jediným výsledkem byl jo-jo efekt. Jak to, že najednou to šlo?

"Za všechno může sázka," tvrdí žena. Alice jednou překonala ostych a prozradila svou váhu kamarádce a svému příteli s tím, že tolik už nikdy vážit nebude. Vyhecovali ji natolik, že se s nimi vsadila. Zhubnu! Oni sami se rozhodli zhubnout taky, ačkoli kil navíc měli podstatně méně. Alice tvrdí, že nikdy nevěřila, jak moc jí tahle sázka dokázala vyhecovat. Ale když už měla dole první tři čtyři kila, chytlo jí hubnutí natolik, že nakonec celou sázku vyhrála. Odměna? Zájezd do vytoužené Francie.

       
Reklama