Věčné dohady o tom, zda jsou pro nás vrtačky a šroubováky příliš složitými nebo těžkými nástroji, je už bezpředmětná. Jedna americká žena-podnikatelka, která žije bez muže a sama vychovává své děti, přišla s revolučním nápadem. Její firma vyrábí nářadí pro ženy a její artikl jde přímo na dračku…

 

Američanka Barbara Kavovitová, která ve Spojených státech začala prodávat sady nářadí určené speciálně ženám, má se svým revolučním projektem obrovský úspěch.

 

Vyrábí „ženské“ nářadí, které je na rozdíl od toho běžného „mužského“ lehčí a menší. Například bezdrátová vrtačka má baterii v brašně, která se dá připevnit k pasu. Šroubováky, kladiva i kleště jsou také mnohem hezčí, většinou v bledě modrých pastelových odstínech. K nářadí nabízí lákavé doplňky ve formě praktických a elegantních tašek na nářadí.

 

 „Chci, aby si ženy uvědomily, že nářadí je užitečný doplněk stejně jako skvělý pár bot,“ říká Kavovitová. Co především si zákaznice nemohou vynachválit, je s nářadím dodávaná brožura, která jednoduše vysvětluje, co jsou zač jednotlivé instrumenty v krabici a jak je používat. 

 

Jedna ze zákaznic o ženském nářadí řekla: „V krabici s nářadím je srozumitelný návod, jak provést základní věci jako smontování polic nebo opravu kapajícího kohoutku, o kterých se tiše předpokládá, že všichni víme, jak na to“.

 

Majitelka společnosti začala s podnikáním v jednadvaceti letech a dnes vlastní v New Yorku velkou společnost. Plánuje na trh uvést dětské stavebnice určené speciálně pro malé slečny.

 

Chcete se na vrtačky a bleděmodré šroubováčky podívat? Klikněte ZDE

 

 

 Zdroj: Týden 6/2005

Reklama