Před pár dny jsme byly s kamarádkou v jednom nejmenovaném obchodě nakupovat věci na opravu našeho domku. Před obchodem byly police plné květin v květináčích a mezi nimi byla další z mých květinových lásek… A tou není, vážení a milí, nikdo menší než vřes. :-) Miluji procházky lesem, když tato nezaměnitelná rostlinka kvete! Když byly děti malé, trhali jsme si jej a pletli z něj věnečky. 

Vřes a jeho úžasné schopnosti znali již naši dávní předkové. Staří Keltové jej uctívali jako bylinu štěstí, která ochraňovala toho, kdo ji nosil u sebe. Staří mystikové jej používali pro přivolání deště, máčeli vřes a kapradí ve vodě a tou pak kropili okolí. Vřes je podle jejich učení bylinou ženského božstva, náležející do sféry Venuše, a také posvátnou květinou Isis.

vřes

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Podle bylinkáře Pavla Váni je skvělá kvetoucí nať vřesu, čaje z této bylinky jsou ve velké oblibě i dnes a působí zejména při zánětech močového měchýře a ledvinových pánviček. Vřes je skvělý i jako přísada do nervových směsí. Ve svých knihách tento znalec léčivek také poukazuje na velký podíl flavonoidů, které mají doposud v mnoha směrech neprobádané účinky, zabraňují degeneraci buněk, a tudíž stárnutí. Tato bylinka podle Pavla Váni dodává sílu, kterou člověk zpravidla těžko získává z chudých půd, na kterých vřes roste. :-)

Tento droboučký krasavec má i své nezastupitelné místo v  květové terapii - přináší klid, léčí domácí mazlíčky i všechna ostatní zvířátka. Je ve spojení s archandělem Arielem a s kořenovou, sakrální a srdeční čakrou. 

Podle Doreen Virtue vřes léčí zvířata, když budou potřebovat pomoc. Může přinést druh terapie, který si tato situace žádá. Doreen doporučuje umístit vřes do blízkosti zvířecího miláčka, aby k němu mohla začít proudit léčivá energie této úžasné květiny. 

Poselstvím vřesu podle již zmíněné květové terapie je následující: vašim zvířecím přátelům přináším požehnání. Bez ohledu na to, co je trápí, pomohu jim. Utěším vaše mazlíčky, jestli jsou vystrašení, pomohu jim zvyknout si na nový domov nebo s jinými problémy. Zařídím léčení, které vaši milovaní zvířecí přátelé potřebují. Pro mou léčivou energii není žádný z nich příliš velký nebo příliš malý. Dejte moji větvičku nad jejich pelíšky, rozprašte moji esenci na jejich kožíšky, pírka nebo šupiny, aby se nastartoval léčivý proces. Vaše zvířátka jsou více než ochotna přijmout toto gesto, protože vědí, že je v jejich nejvyšším zájmu léčení podstoupit. Energie je čistá, a tak nemohou přijít k žádné úhoně vlivem vedlejšího účinku nebo chemikálie. Přivedu vaše přátele zpět k dokonalému zdravotnímu stavu, o kterém víte, že si ho zaslouží. A když nastane čas odchodu vašich milovaných mazlíčků, pomohu vám usnadnit jejich odchod na onen svět a udělám tento proces tak jemný a citlivý, jak jen to bude možné.

Přečtěte si také:

Reklama