Špatnou zkušenost s poskytnutím „ucha“ má čtenářka Spavec. Kvůli tomu, že tajemství její kamarádky Věry vyplulo na povrch, se jim rozpadlo přátelství...

Jak může dopadnout vrba, to si přečtěte v příspěvku čtenářky s nickem Spavec...


Milé čtenářky,

myslím, že občas se do role „vrby“ dostala každá z nás. Ať už jako kolegyně, kamarádka nebo úplně náhodou třeba ve vlaku nebo na ulici. 
Ano, stalo se mi to už vícekrát, že se mi kamarádka nebo kolegyně svěřila se svým trápením. Ovšem radost jsem z toho nikdy neměla. A hned vám řeknu proč, ono totiž vůbec není lehké být vrbou.
 
Jednou se mi totiž stalo, už je to dávno, že moje kolegyně, říkejme jí třeba Věra, přišla ráno do práce celá uplakaná, na sobě vytahaný svetr a džíny, které pamatovaly lepší časy, neupravená, prostě se nedalo při nejlepší vůli přehlédnout, že se něco děje, protože z usměvavé a vždy pečlivě ustrojené dívky se stala během krátké doby doslova troska...
Nikomu to neříkej, říkám to jen tobě... Tak začala své vyprávění přerušované pláčem, a já jsem byla na rozpacích, co mám udělat, co říct, jak se zachovat. Ona asi ani nechtěla ode mě slyšet opravdovou radu, jak ze své situace ven, a po pravdě jsem si ani netroufala jí nějak radit, jen se potřebovala vypovídat a vyplakat, což jsem pochopila později. Měla trápení s manželem, našel si milenku a vypadalo to, že se budou rozvádět. Ovšem rozvádět se nechtěl manžel, ale Věra. Jemu stávající situace zřejmě vyhovovala a nepočítal s tím, že to praskne. Vždycky jsem si myslela, jak je  v manželství šťastná, chápala jsem ji, jak jí asi je. Nechceš si vzít volno, ptala jsem se jí, všechno si v klidu promyslet, určitě se to srovná, neboj se, to bude dobrý... Hlavně to prosím tě nikomu neříkej, žádala mě důrazně několikrát. To bych opravdu neudělala, Věru jsem měla ráda, a ujistila jsem ji, že mi může věřit. Nakonec si vzala pár dní dovolené, aby situaci řešila.
Po nějaké době to vypadalo, že Věra svou situaci vyřešila, ale nechtěla jsem hned vyzvídat a ptát se, dokud nezačne sama. Nezačala sama, a dokonce se mi zdálo, že je ke mně odtažitá, prostě „byla najednou divná“, ale nijak mě nenapadlo to spojovat zrovna se mnou. 
A pak jsem šla do kantýny pro svačinu a zaslechla jsem jiné kolegyně, jak Věru a její manželství s gustem probírají. Hodně mě to překvapilo, myslela jsem, že se svěřila jen mně, takže jsem byla nepříjemně překvapená. Nevydržela jsem to a Věry se nakonec zeptala, co se mezi námi stalo, proč je taková, ale se zlou jsem se potázala. Vyčetla mi, že jsem její tajemství prozradila, i když mě žádala, abych to nikomu neříkala. Marně jsem se bránila, nevěřila mi a ošklivě jsme se pohádaly. Nevím, jak se to ostatní kolegyně dozvěděly, ale ode mě to opravdu neměly. 
A jak to dopadlo? Nakonec se Věra opravdu rozvedla, našla si jinou práci a odstěhovala se. Musím říct, že se mi trochu ulevilo. Od té doby se varuji být „vrbou“. Ono je to velmi ošemetné, někomu se svěřovat, sice se třeba vám na tu chvíli uleví, ale co dál? A co ta vrba?  Jak jí asi je? Já jsem se nikdy v práci ani kamarádce nesvěřovala, jednak si myslím, že to nepomůže, a pak - bála bych se, že si to nenechá pro sebe a ve slabé chvilce to třeba někomu řekne. Ne nadarmo se říká, nechceš-li, aby to jiný věděl, neříkej to ani ty.
A nakonec ještě k otázce v tématu: 
Má podle vás vrba vůbec šanci urovnat rozbitý vztah?
Myslím si, že ne. To by už totiž nebyla vrba. Rozbitý vztah mohou dát do pořádku zase jen ti, co jej rozbili. Možná by pomohl i dobrý manželský poradce nebo psycholog, rozhodně ne ale vrba-kamarádka.
Vaše čtenářka
Spavec

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 19.3.2013: Jste dobrá vrba?

  • garnierDostala jste se někdy v životě do situace vrby?
  • Co se přesně přihodilo?
  • A jak to dopadlo?
  • Má podle vás vrba vůbec šanci urovnat rozbitý vztah?

Své příběhy zasílejte na již notoricky známou e-mailovou adresu (viz níže). Jednu z přispěvatelek odměníme dětským šamponem Garnier Kids Zelené jablko. E-maily s příspěvky zasílejte nejpozději 19.3.2013 do 15.00 hodin a nezapomeňte v předmětu e-mailu uvést heslo: VRBA.

Reklama