Desítky kriminalistů se intenzivně zabývají vraždou dvouletého děvčátka a sedmiletého chlapce, které ubodala v Blatnici na Hodonínsku ve středu odpoledne s největší pravděpodobností jejich devětadvacetiletá matka.

„Na případu pracují kriminalisté z Veselí nad Moravou, Hodonína a Brna. Od středečního podvečera prohledávají místo činu, hovoří se sousedy a zajišťují stopy,“ řekl jihomoravský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Těžce zraněná matka obou dětí je i nadále v péči lékařů v nemocnici v Kyjově, kam ji převezla rychlá sanitka z místa činu s osmi bodnými ranami na těle.

Jednou z vyšetřovacích verzí je podle Švába možnost, že se žena poté, kdy zabila své děti a psa, sama pokusila o sebevraždu. „V domku našla pobodanou ženu i s mrtvými dětmi jejich příbuzná,“ řekla mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová. Další informace o stavu ženy s odvoláním na policejní vyšetřování neposkytla.

Kriminalisté vzhledem k začátku vyšetřování odmítají spekulovat o motivu činu. Sousedé označili rodinu za bezproblémovou, do Blatnice pod svatým Antonínkem se žena s mužem a dvěma dětmi přistěhovali teprve před měsícem z nedaleké Nové Lhoty.

Sousedé naposledy údajně viděli matku s holčičkou ve středu ve 13 hodin na poště, chování ženy prý nenasvědčovalo sebemenším problémům. Hlášení o mrtvých dětech a zraněné matce přijala tísňová linka jen o pár hodin později, v 16.15 hodin.