Osobní statečnost ve chvílích smrti je něco nehmatatelného, dokud si to člověk sám neprožije. Nechci dnes po vás proto žádná prohlášení o tom, jak byste se v takové situaci zachovali, chci jen popsat příběh, který jsem objevil teprve nedávno a přijde mi důležité na něj upozornit. Je to příběh masové vražedkyně Karly Homolka...

Láska a vraždy

homolkaKarla Homolka (též Karla Leanne Teale) se narodila 4. května 1970 v kanadském státě Ontariu. Její otec emigroval do Kanady z tehdejšího Československa. Karla měla o pět let mladší sestru Tammy Lyn, která sehrála v jejím životě smutnou roli...

Když Karla vystudovala střední školu Winstona Churchila ve Svaté Kateřině, našla si práci na veterinární klinice. V říjnu roku 1987 se v klubu seznámila se svým budoucím manželem Paulem Bernardem.

Karle bylo tenkrát 17 let a Paulovi 23. Jejich vztah se brzy stal sexuální závislostí. Karla později prohlašovala, že se stala Paulovou sexuální otrokyní, neexistovalo nic, co by svému pánovi odmítla. Paul ji dokonale ovládal a ona byla jeho majetkem.

Co všechno věděla Karla o Paulově minulosti? Když se poznali nic. Ale v průběhu vášnivého vztahu, jak později vyšlo najevo, se dozvěděla o Paulově znásilňování dívek ve Scarborough.

Osudný den

23. prosince 1990 ukradla Karla silná anestetika na veterině, kde pracovala. O Vánocích je s Paulem namíchali Karlině mladší sestře Tammy do alkoholu. Omámenou ji v suterénu domu Homolků znásilnili a... oficiální zpráva zněla, že se Tammy Lyn udusila vlastními zvratky.

homolka

Podívejte se na domácí video Homolkových z onoho dne...

Smrt jim zachutnala...

Když se Karla s Paulem po svatbě přestěhovali do nového domu na předměstí, v druhé polovině června roku 1991 zde několik dní drželi a znásilňovali Leslie Mahaffyovou a nahrávali celé zvěrstvo na video. Dívku nakonec zavraždili, Paul ji rozřezal na kusy cirkulárkou a Karla omyla části jejího těla před tím, než je vlili do betonu a hodili do jezera na okraji Svaté Kateřiny, nedaleko místa, kde byli oddáni. Tělo bylo nalezeno ještě týž měsíc.

16. dubna 1992 si povedený páreček vybral na parkovišti patnáctiletou Kristen Frenchovou a donutili ji nastoupit do jejich auta. A scénář se opakoval - opět několik dní věznění, znásilňování a mučení. Dívku zabili chvíli před tím, než vyrazili na velikonoční večeři k rodičům Karly.

homolka

Už s tebou nebudu!

homolkaNa začátku roku 1993 se Karla rozhodla despotického Paula opustit. Už nechtěla snášet jeho surové manýry a hlavou jí kolovaly výčitky. Paul ji zbil tak brutálně, že lékař, který ji hospitalizoval, popsal její zranění jako nejhorší případ útoku na manželku, který kdy viděl. Karla krvácela z levého oka a pohmožděné měla celé tělo, byla pobodána šroubovákem.

Paul byl zatčen na začátku února roku 1993 a na základě DNA mu byla prokázána znásilnění ze Scarborough. Kanadská justice se dohodla s Karlou na tom, že bude vypovídat proti Paulovi, na oplátku jí nabídli nižší tresty, které namísto výjimečného trestu za vraždy prvního stupně vedly pouze k dvanácti letům vězení. Karla se postavila do role oběti, která byla k hrůzným činům donucena svým pánem, ačkoli videozáznamy odhalily, že tomu tak nebylo, že se Karla zločinů aktivně účastnila.

A jak to celé skončilo?

homolkaPaula odsoudili na doživotí bez možnosti propuštění. Stále však tvrdí, že vraždila Karla.

Karla se omluvila za své činy všem rodinám mrtvých dívek. Největší lítost projevila vlastním rodičům nad smrtí sestry Tammy. Jak tvrdí, má stále noční můry o všech dívkách, kterým ublížili. 4. července 2005 byla propuštěna z vězení. Nyní žije v Montrealu bez policejního dohledu, který na ni byl původně uvalen.

V roce 2004 vznikl na základě příběhu Karly Homolky film Karla, který ji staví do role oběti Paulovy násilné manipulace. Film byl uveřejněn v roce 2006 až po té, co ho shlédli a odsouhlasili pozůstalí obětí. Kolem případu však stále visí spousta nejasností, které drží pod pokličkou kanadské úřady.

Na následujícím videu jsou ukázky z filmu Karla...

Reklama