Příběh Annabelle se začal psát v roce 1970. Tehdy dívka jménem Donna dostala darem od své matky látkovou panenku. Jednak byly tyto typy panenek v sedmdesátých letech velice oblíbené a jednak je právě Donna sbírala.

dol.jpg
Foto: Shutterstock

Jenže již po velmi krátké době se s panenkou začaly dít podivné věci. Donna a její spolubydlící ji začaly nacházet na jiných místech, než byla původně uložena. Napřed tomu nepřikládaly velký význam, ovšem později začala Annabelle dokonce měnit pózy. Někdy stála, jindy klečela. Jenže vzhledem k tomu, že se jednalo o hadrovou panenku, připadalo to oběma dívkám podivné. Když se ji totiž samy pokusily do podobné polohy nainstalovat, nikdy tak nedržela. Že tu něco skutečně nehraje, došlo Donně ve chvíli, kdy přišla z práce o něco dříve a našla Annabelle vykročenou směrem z bytu. Ihned po tomto zážitku Donna panenku zamkla do jednoho z pokojů, ovšem panenka se následující den sama objevila za dveřmi.

Donnin přítel jménem Lou neměl už od začátku z panenky dobrý pocit a radil Donně, aby se raději panenky zbavila. Nejhorší na celé věci bylo, že podivné příhody okolo Annabelle se začaly stupňovat. Po těchto zážitcích začala děvčata v bytě nacházet kusy papíru, na kterých bylo dětským písmem často napsáno: „Pomozte mi!“ nebo také: „Pomozte Louovi“. V tuto chvíli obě ženy napadlo, že by se mohlo jednat o vtip někoho, kdo s panenkou záměrně pohybuje, když nejsou doma. Právě proto se Lou, který cítil negativní energii z Annabelle, hned od začátku, rozhodl přivolat médium, které si s panenkou promluví.

Přivolané médium prý dostalo při setkání s panenkou vzkaz, že je v ní uvězněn duch malé nešťastné holčičky jménem Annabelle Higgins, která zemřela v sedmi letech. Ovšem později bylo zjištěno, že tato dívka skutečně existovala, a dokonce že byly její ostatky nalezeny přímo na místě, kde nyní stojí Donnin dům. Následně panenka Annabelle médiu sdělila, že díky svým novým majitelkám se cítí milovaná a že by na místě ráda zůstala, jelikož má na tento dům krásné vzpomínky. Donna a její kamarádka pak udělaly tu chybu, že souhlasily. Donnin přítel Lou s tím ale kategoricky nesouhlasil a varoval dívky, že ať už je pravda kdekoliv, Annabelle rozhodně nebude mít čisté úmysly.

Následující noc přespal Lou u Donny a v noci se podle svědectví dívek s křikem probudil. Když byl následně dotázán, co se stalo, odpověděl, že měl sen, ve kterém ho Annabelle škrtila. Podivné bylo, že panenka byla skutečně nalezena přímo vedle něj. Vyděšený Lou ji popadl a se slovy „Jsi jen blbá panenka“ s ní praštil o zem. Po chvíli ovšem sám spadl na zem s velkou bolestí na hrudníku, kde se mu následně objevily červené rýhy jako od nehtů či drápů. Proto se skupinka mladých lidí rozhodla přivolat kněze.

Kněz hned po prvním kontaktu s panenkou okamžitě zavolal Eda a Lorraine Warrenovi, což jsou (i po své smrti) asi neznámější vymítači ďábla a ikony na poli vyšetřování paranormálních aktivit. Ihned po příjezdu byli manželé přesvědčeni, že je panenka posednutá zlým démonem. A takový démon většinou z věci snadno osídlí i lidské tělo. Po domluvě s Donnou se Warrenovi rozhodli, že odvezou panenku k sobě domů, kde střežili mnoho podobných předmětů. To se ovšem démonovi uvnitř samozřejmě vůbec nelíbilo a Warrenovi měli podle svého svědectví velké problémy s vozem, a především s brzdami, a to až do doby, kdy Lorraine pokropila Annabelle svěcenou vodou.

Případ posedlé panenky byl ovšem natolik kontroverzní, že přilákal pozornost církve. Jeden z farářů prý navzdory četným upozorněním Eda panenku uchopil, hodil na zem a křičel na ni, že „Bůh je silnější než Ďábel“. Na tu mu Ed odpověděl, že Bůh sice ano, ovšem člověk nikoliv. Kněz se ovšem rozčílil, nasedl do auta a odjel. Později Ed a Lorraine zjistili, že měl hned po svém odjezdu vážnou dopravní nehodu, kterou přežil jen zázrakem. Přivolali tedy do svého dobu exorcistu a později byla panenka uzavřena do velkého skleněného boxu s upozorňujícím nápisem. Box je přímo obklopen dřevěnými rámy nasáklými svěcenou vodou.

Panenka je dodnes k vidění ve Warrenově okultním muzeu. Ovšem ani dnes není zcela neškodná. Před smrtí Warrenových byl popsán ještě jeden případ jejího útoku. Muzeum navštívil mladík, který se snažil Annabelle vyprovokovat. Klepal na sklo a nahlas vykřikoval, ať se předvede. Následně byl Edem z muzea vyveden, nasedl se svou přítelkyní na motorku a odjel. Během jízdy ovšem ztratil kontrolu nad jízdou, havaroval a na místě zemřel. Kvůli takovým případům byli následně všichni návštěvníci muzea upozorněni, že mají vstupovat pouze s čistým úmyslem a pozitivně naladěni.

Tento případ se stal rovněž předlohou pro hned několik filmů. Nejznámějšími je série nazvaná přímo Annabelle a také jeden z dílů trilogie V zajetí démonů. Zajímavostí je, že na všech těchto filmech se přímo podíleli oba manželé Warrenovi. Annabelle byla pro potřeby filmu přepracována do podoby na pohled o mnoho děsivější porcelánové panenky.

annabelle.jpg
Foto: Filmová Annabelle, Shutterstock

Čtěte také: 

Zdroj: Nhregister: Real Annabelle storyQuora: Did Annabelle really exist?All thats interesting: Annabelle doll, Youtube kanál: Nikol Kaštylová