Vraždou na statku na Vysočině začíná další příběh písaře královské komory Jiřího Adama z Dobronína. Vlastimil Vondruška ho pojmenoval DOBRONÍNSKÉ MORYTÁTY a vyjde tradičně v nakladatelství MOBA v pátek 13. ledna.

dobrodinske

Příběh nás zavede do přímo do domovského statku Jiřího Adama z Dobronína, kde chce spolu s pomocníkem bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou, prožít advent a vánoční čas. Hned po příjezdu ho vyhledá stařena, která byla kdysi jeho kojnou. Prosí o pomoc, protože se ztratil její vnuk. Jiří Adam z Dobronína záhy najde jeho mrtvé tělo v opuštěném mlýně. Před očima se mu začnou odvíjet vzpomínky, jako by se vracel do doby, kdy v Dobroníně vyrůstal. I když je advent a křesťané by měli očekávat narození Páně, dojde k dalším mordům a smrt hrozí i jemu.

Historická detektivka AŽ SMRT BUDE MOU PANÍ Jana Bauera zavede čtenáře na malý hrádek uprostřed hlubokých lesů.

až bmrt

V lednu 1378 zde tajně jednají císař Karel IV. a jeho synovec, francouzský král Karel V. V temných hvozdech na ně však čekají spiklenci s jediným cílem – oba panovníky zavraždit. Jejich záměry sice na poslední chvíli překazí bývalý císařův agent dominikán Pavel, Karel IV. je přesto přesvědčen, že jeho dny jsou sečteny. A tak se bok po boku s Pavlem vrhají do posledního velkého útoku…

Další pokračování příběhů vrchního inspektora Jana Rádla přináší Marek Skřipský v knize nazvané VYSOKÉ HRY INSPEKTORA RÁDLA.

vysoke hry

Povedené retro krimi příběhy se tentokrát budou odehrávat ve 30. letech minulého století. Je třeba připravit se na zlé roky…

Hospodářská krize byla překonána, společnost vzkvétá a rozvíjí se. Doba je stále rychlejší, nabírá na obrátkách… a Československo a s ním i celá Evropa se ženou do nebezpečných časů. Pociťuje to také vrchní inspektor Jan Rádl ze Zpravodajské ústředny, který bude s novými i stávajícími kolegy čelit temným stránkám druhé poloviny třicátých let. Do pohybu se totiž dostávají zastřené síly, kolbiště je stále užší a karty jsou možná rozdány tak, že ani sebevětší úspěch na utajené frontě katastrofu neodvrátí.

Lednové novinky z nakladatelství MOBA:

Reklama