Soud dnes rozhodl o trestech za vraždu Honzíka Rokose. Stašková – 24 let, Grepl – 20 let natvrdo!

Krajský soud v Ústí nad Labem dnes vynesl tresty za vraždu pětiletého Honzíka Rokose, kterého zabila jeho matka Antonie Stašková spolu se svým přítelem Pavlem Greplem. Kvůli způsobu vraždy a utrpení, které musel malý Honzík před smrtí prožít, navrhovala státní zástupkyně pro Staškovou dokonce 25 let a pro Grepla 22 let vězení.

Soud dnes pokračoval závěrečnými řečmi obžaloby a obhajoby. Soudce Ivan Elischer poté vynesl rozsudek. Grepl byl údajně na Staškové psychicky závislý, čehož dokázala Stašková využít. Proto dostala vyšší trest než on.

Obžalovaní chlapce zavraždili loni 9. prosince mezi obcemi Žďárek a Strážky na Ústecku. Stašková se prý nejdřív snažila svého syna zabít vpíchnutím vzduchu do žil. Grepl ho přitom držel, aby se nebránil.

Když injekce Honzíka nezabila, matka ho odvedla stranou a dvakrát ho bodla nožem do hrudníku. Chlapec prý ještě několik minut žil, proto ho Grepl zadusil. Podle soudních znalců zemřel Honzík v bolestech.

Dvojice uložila chlapce do předem připraveného hrobu, odkud ho několikrát vytáhli. Antonie Stašková to vysvětlila tím, že chtěla mít syna u sebe. Mrtvolu našli strážníci a policisté 28. prosince během náhodné kontroly v autě ve Zlatníkách na Mostecku.

Máte představu, jak by měli zákonodárci postupovat, aby se podobné případy nemohly opakovat?

Reklama