Konec roku je tradičně ve znamení spousty dobrot, které jsou nezřídka smažené, tučné, velmi dobré, ale také nezdravé. Čistě z lékařského hlediska nejen v tuto dobu, ale obecně po celý konzumujeme příliš mnoho nasycených mastných kyselin a omega 6 mastných kyselin, které v nadměrné míře organismu škodí. V rámci zachování zdraví je důležité tento stav kompenzovat.

Naše současná běžná středoevropská strava obsahuje díky tučným jídlům, přepálenému oleji při smažení apod. příliš takzvaných „špatných tuků“, tedy nasycených mastných kyselin a rovněž nadbytek takzvaných omega 6. Tyto „šestky“ jsou v normálním množství pro tělo v pořádku, problém je, pokud je jich příliš mnoho. „Špatné tuky“ jsou podle vědeckých zkoumání příčinou vzniku infarktu myokardu, mozkových příhod, aterosklerózy a další závažných chorob. Pravým opakem jsou omega-3 mastné kyseliny, které jsou protizánětlivé. Vánoční svátky a oslava nového roku je pak díky svému tradičnímu „menu“ úplná továrna na tyto pro tělo nebezpečné látky.

Prof. MUDr. Aleš Žák, DrSc., ze IV. Interní kliniky VFN v Praze k tomu říká: „Pro lidské tělo je klíčový správný poměr těchto omega-6/omega-3 mastných kyselin, který by měl být zhruba 2:1. V našem běžném jídelníčku má však toto číslo obludný rozměr 20:1. Tento velký nepoměr, kterému se doposud nevěnovala příliš velká pozornost, má bohužel velký vliv na rozvoj známých civilizačních chorob, jako jsou nemoci srdce a cév, problémy s imunitou, artritidy, alergie, zhoubné nádory apod.“

Pokud tedy nechcete zůstat lhostejní ke svému tělu a rádi byste vrátili tělo do „rovnováhy“, doporučujeme vám obohatit jídelníček právě o omega 3 a dorovnat tak výše zmíněný nesprávný poměr.

maxi

K tomu je ideální na našem trhu dostupný přípravek MaxiCor s obsahem 90% omega 3 nenasycených mastných kyselin. Ten zvítězil v nezávislém průzkumu „Lékárníci doporučují“ společnosti Edukafarm v kategorii přípravků s omega 3 a prevence kardiovaskulárních chorob. Nabízí vysoký obsah EPA a DHA – nejdůležitější esenciální mastné kyseliny v rodině omega 3, získané z vybraných druhů mořských ryb. „Tento přípravek doporučuji svým pacientům pro zajištění požadovaného poměru omega 3/omega 6 a pro prokázanou účinnost v prevenci na kardiovaskulární systém,“ dodává prof. Žák.

Doplněk stravy MaxiCor pořídíte v lékárnách za doporučenou cenu 218,- Kč / 30 cps nebo 489 Kč / 70+20 kapslí.