64215cc8f0a14obrazek.jpg
Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia.

Vyprávěj
Vyprávěj je seriál o celkem šesti sériích a 115 dílech. V těch se seznámíte s vypravěčem Honzíkem, který vás bude doprovázet po celou dobu seriálu, včetně jeho celé rodiny. Pokud chcete na socialismus zavzpomínat v dobrém, a ne příliš na politiku a velké historické zlomy, bude to něco pro vás. V seriálu se řeší spíše rodinný příběh a krásně v něm byly zvládnuty rekvizity. Takže až budete koukat, buďte pozorní, třeba jste tu konev, tapety nebo oblečení měli taky. Na ČSFD je seriál hodnocen 69 procenty. Má velké množství věrných fanoušků, kteří se k Vyprávěj stále vrací a nedají na něj dopustit.

Volha
Od 2. dubna na obrazovkách přivítáme nový seriál Volha od režiséra Pachla, který má dohromady 5 epizod. Nebudeme prozrazovat velké detaily, které se týkají děje, ale hlavním hrdinou bude donašeč a spolupracovník StB s krycím jménem Volha. Můžete se těšit na herce Hádka, Geislerovou, Melíškovou, Lábuse nebo Dvořáka. 

My všichni školou povinní
Seriál o 13 epizodách se odehrává ve školním prostředí. Je natočený v roce 1984, takže o autenticitě nemůže být pochyb. Sledujte životní příběhy učitelů a žáků a zavzpomínejte nejen na školní léta. Seriál je jistým způsobem lehce pochmurný a neobsahuje pouze veselé chvíle, ale řeší i životní trable a potíže. Mnoho diváků se do rolí dokáže vcítit, a možná proto je seriál tak úspěšný dodnes.

Nemocnice na kraji města
Tento seriál má typickou znělku, kterou když uslyšíte, možná si ho okamžitě vybavíte. Po velmi úspěšné první sérii byla natočená i druhá a pojednává o protagonistech, kteří jsou spjati s oddělením ortopedie. Seriál je hodnocen na 73 %, což je slušné a vypovídá to o popularitě i kvalitě.

Chalupáři
Legendární herci, jako byl Sovák, Kemr, Hlaváčová, Schmitzer, ale i stále žijící Bohdalová – ti si zahráli v Chalupářích, které dnes můžete vídat na televizních obrazovkách již tradičně každé léto. Seriálu rozhodně nechybí humor, takže pokud se chcete zasmát, nesmíte Chalupáře vynechat.

Zdroj: ČSFD, Instory, autorka článku, Česká televize

Čtěte také: