O testosteronu se bohužel hovořilo především v souvislosti s fyzickým vzhledem, dopingem a anabolickými preparáty nebo ve spojení se sexuálním apetitem. Jeho úloha v organismu je ale mnohem zásadnější a pro mnohé procesy v těle je doslova nepostradatelný. „Máme za cíl změnit chápání testosteronové léčby. Tento způsob hormonální léčby se snaží maximálně respektovat přirozenou hormonální balanci a biorytmy lidského těla a doplňuje mu to, co si samo nedokáže v dostatečném množství vytvořit,“ říká Matúš Valach, spoluzakladatel značky LABS1503, a dodává, že s hormonální terapií si muž bude moci určovat své limity sám a žít naplno v každém věku.

637e13b223667obrazek.jpg
Foto: MUDr. Marek Dvorˇa´k

Podle některých zahraničních výzkumů se za posledních několik desítek let snížila hladina testosteronu u mužů v produktivním věku až o celou čtvrtinu. Za tímto úbytkem mužského pohlavního hormonu stojí nejčastěji způsob života, nekvalitní a nepravidelná strava, absence pohybu, nedostatek kvalitního spánku a stres. Zatímco produktivní věk se na rozdíl od minulých generací posouvá, snížená hladina testosteronu a s ní spojené nepohodlí přichází mnohem dříve. Projevuje se nedostatkem energie, úbytkem svalové hmoty, náladovostí, citlivostí a vztahovačností, problémy v oblasti komunikace a intimního života. „Pro muže je ztráta životní energie citlivé téma, a než by se k tomu přiznali, přijmou to raději jako nezměnitelný fakt. Své problémy řeší s partnerkami nebo partnery jen asi 39 % mužů, lékaře ale vyhledá pouze 12 % z nich. A to chceme změnit,“ říká Daniele Mastracci, další spoluzakladatel společnosti. Klinika ALPHALABS proto poskytuje svým klientům diskrétní prostředí, nejmodernější metody léčby a kvalitní servis.

Vše na jednom místě

Klinika ALPHALABS sídlí v moderní budově LABS House, kterou společnost LABS1503 nechala zrekonstruovat v pražských Holešovicích. Vzhledem interiéru a vybavením se zde sídlící kliniky řadí k nejmodernějším vůbec. Své sídlo zde má nejen testosteronová klinika DENTALABS, ale také mateřská společnost LABS1503, sesterská klinika Svět rovnátek a v brzké době se zde otevře také klinika dentální estetiky DENTALABS. „Naším posláním je umožnit lidem naplnit svůj potenciál a zlepšit kvalitu svého života skrze nejmodernější technologie a metody. Medicína musí být moderní a nikdy nesmí přestat hledat inovace. Musí být stoprocentně profesionální a poskytovat tu nejlepší péči,“ říká Daniele Mastracci a dodává: „Přejeme si, aby naše kliniky poskytovaly nejen perfektní služby, ale také aby návštěva u nás byla pro klienty příjemná a poskytla jim pocit jakési výjimečnosti. Nadčasové prostředí kliniky naprosto souzní s naší filozofií o spojení kvalitní lékařské péče a nejmodernějších technologií. Prostory jsou uzpůsobeny tak, aby byl celý proces léčby, návštěvy kliniky a komunikace s našimi odborníky naprosto diskrétní. Klademe důraz na milé uvítání naším proškoleným personálem, čekání si u nás klienti mohou zpříjemnit něčím dobrým k pití, a pokud si nechtějí číst, mohou se kochat opravdu krásným výhledem na Vltavu.“

kl1.jpg

O skupině
Skupina LABS1503, kterou vlastní Daniele Mastracci a Matúš Valach, zastřešuje společnosti: ortodontickou kliniku Svět rovnátek, fyzioterapeutickou kliniku Fyziosvět a dodavatele LABS1503 Distribution a LABS1503 Academy, nově také testosteronovou kliniku ALPHALABS a kliniku estetické stomatologie DENTALABS. Počátky skupiny sahají do let 2007/2008, kdy mladí absolventi převzali bankrotující společnost a postupně z ní vybudovali jednu z největších a nejrychleji rostoucích ortodontických klinik světa Svět rovnátek. Díky neortodoxnímu přístupu k řešení překážek, překonávání zaběhlých postupů, zavádění inovací a nových postupů v léčbě a přísnému zachovávání principu, že zájem klienta je na prvním místě, se skupina úspěšně rozrůstá a daří se jí měnit obraz českého zdravotnictví. 
Posláním skupiny je umožnit lidem naplnit svůj potenciál a zlepšit kvalitu života, a to skrze nejmodernější technologie a metody.
637e13881082aobrazek.jpg