Letos je tomu právě 160 let kdy Karl Skollaude objevil pramen kyselky na své zahradě, náhodou při hloubení studny pro své bělidlo. Voda z nové studny měla zvláštní chuť, která se připisovala zbytkům střelného prachu. Až později byla objevena její pozoruhodná kvalita a zjištěno, že se zde nachází velmi cenný minerální pramen. Osvědčení o léčivosti získal v roce 1894 a od té doby se využíval kromě plnění lahví i v lázeňském provozu. Věž místních lázní je symbolem Vratislavické kyselky dodnes.

ky.jpg

A jaká vlastně Vratislavická kyselka je?
Je přírodně perlivá, obsahuje pouze CO2 přírodního původu a není uměle dosycena. Kromě běžných minerálů obsahuje také výjimečné množství křemíku. Čerpána je z vrtů z hloubky více než 200 metrů. Při jejím jímání ani plnění se nepoužívají žádné plasty, ale výhradně technologie z ušlechtilé nerezové oceli, a proto chutná jednoduše skvěle.

Ostatně máte šanci ji ochutnat sami, a to již v pátek 22. července 2022 přímo v srdci areálu Vratislavické kyselky ve Vratislavicích nad Nisou.

DVK-3-s.jpg

Ochutnejte Vratislavku přímo u zdroje!
Slavnostní uvedení Vratislavické kyselky proběhne veřejně, a to v rámci akce „Den Vratislavické kyselky“. Společnost Kitl otevře brány areálu ve Vratislavicích nad Nisou v pátek 22. července 2022, kdy představí nový minerálkovod, úpravnu minerální vody i nejmodernější výrobní linku na plnění minerálních vod a další změny, které se v areálu udály.

62cbeb72cf1f2obrazek.png

Pro návštěvníky budou od 12:00 do 20:00 hodin připraveny exkurze do nových výrobních prostor, bohaté občerstvení i pestrý kulturní program.

Více informací najdete na Vratislavka.cz
62cbeb542036eobrazek.png

Reklama