Bylo by asi ode mě vůči vám, po tak dlouhé době strávené společně, poněkud nepěkné, kdybych vás o této zásadní změně neinformovala. Prožívali jste se mnou a mými blízkými stěhování z Prahy do Varnsdorfu, otevírání Matyldy a byli jste se mnou, když jsem věřila, že je to napořád…

kNebylo.

Od minulého týdne jsem zpět v Praze. S Míšou, Pájou, Johankou i Alicí.

Přesto, že doposud nevím, jakým způsobem se bude vyvíjet dál můj vztah, musela jsem odejít.

Všechny důvody, o kterých jsem poctivě uvažovala již vlastně od konce léta minulého roku, asi vypisovat nechci a mám za to, že mi to nebudete mít za zlé.

Velkou část mého rozhodnutí ale tvoří moje práce.

Bylo by velice těžké vydávat knihu, na které jsem pracovala přes dva roky, spolupracovat s grafikem, což je prakticky o denním dojíždění do nakladatelství, a být při tom přes sto kilometrů vzdálena.

Rovněž má práce v redakci byla bydlištěm hodně ořezaná a bohužel jsem jedním z těch, které doopravdy baví. Na poradách jsem byla virtuálně, od akcí pořádaných redakcí jsem také byla na hony daleko a vracet se po společném večeru v noci sto kilometrů je také náročné.

Svým odchodem na sever jsem ořezala věci, které můj život hodně naplňovaly, a řekněme velmi vyhýbavě, nestalo se ani nic, co by vzniklou mezeru vyplnilo tak, aby mi přátelé, rodina, spolupracovníci a mně přirozený způsob žití čím dál víc nescházel.

Dokážu být sama, dokonce samotu občas vyhledávám a potřebuji, ale osaměle existovat neumím a na sebeobětování nejsem ten pravý typ.

Nelituji ale ani náznakem

fKdybych před dvěma roky striktně poslouchala své karty, z Prahy bych neodešla. A byla by to škoda.

Za zkušenosti, za milé lidi a vřelé přijetí, které jsem měla možnost ve Varnsdorfu poznat, za zážitky, o které bych dnes byla skutečně chudší, jsem nesmírně vděčná.

A upřímně, i kdyby mě karty tehdy denně mlátily do hlavy cihlou, stejně bych neposlechla.

Protože láska je mnohem silnější motor než jakákoli magie, a to je dobře.

Dokud naše jednání a priority řídí to, co je ryzí a co vychází z hlubokého citu, konáme dobře. A je jedno s jakým pozdějším efektem.

Jsou to věci, které činí lidi doopravdy šťastnými, a každý, kdo kdy nalezl lásku, mi dá za pravdu, že je lépe o ni přijít, než ji nikdy nenalézt.

Matylda jede dál

Dřív, než se sami zeptáte, Matylda je stále v provozu. Od září loňského roku je pod vedením Radka, který se toho zhostil tak, jak si myslí, že je to správné. Má již jiný tým, který mu doufám přinese radost a Matyldě hosty.

Taky jedu dál

  • Chystám soukromé hodiny Tarotu jedné z vás, která je dostane v rámci „Splněného přání“. Budete při tom.
  • Od března otevírám školu Tarotu tady v Praze..
  • Výklady se přesouvají zpět do Prahy…
  • V září proběhne křest knihy a ještě tentýž měsíc snad bude na pultech…
  • Dopisuji „Dětské horoskopy“, které bych ráda vydala hned za „Čarodějkami“, a kde najdete vedle obsáhlého povídání o povahách v horoskopech dětí ke každému i krátký příběh. Snad se budou líbit.

Tohle není závěr jednoho příběhu, ale jeho pokračování a ve všech bodech má otevřený konec…

Snad mi to nemáte za zlé.

Reklama