Snad není ženy, která by nechtěla cosi vylepšit na svém zevnějšku. Snad není takové, která by nechtěla mít obličej jako prdelku novorozence. A snad není kosmetické firmy, která by to nevěděla. Přináším slíbený referát o žehličce vrásek...

Manželka vchází zcela nahá s tajuplným výrazem do obýváku, kde si na pohovce hoví manžel.
„Proboha, proč seš celá nahá?“
„Ale miláčku, to jsou přece šaty lásky...“
„Aha… sis je mohla taky vyžehlit.“

Vrásky

Noční to můra nejedné ženy a výnosný podnik celé škály společností na výrobu či distribuci nejrozmanitějších natahovacích, vyrovnávacích, žehlicích a vypínacích prostředků.

Kolagen, koenzymy od A až do Z, botox, okurky, celer, víno, kozí mléko, koňské mléko, výtažek z mravenčích kukel a… byl by to dlouhý seznam.
Asi stejně tak dlouhý jako pohled do historie lidských pokusů o udržení pleti bez těchto záhybů, jimiž nás poznamenávají roky.

Touha ženy po mladistvé pleti je stará jako lidstvo samo. Celé věky se více méně neúspěšně snažíme obelhat čas. Do jisté míry je to model genetický, může hrát roli strava, klimatické podmínky, psychická pohoda i zdravotní stav. Hlavně je to ale věk, kdo píše v každé z našich tváří. A ten se v základě obelhat prozatím nedá. To je poetické, že?

Ale raději než nějaká romantika by přece jen bylo lepší, kdyby něco z toho fungovalo.

Žehličkou se nežehlím
 
V euforii, že jsem podobný zázrak objevila prostřednictvím distributorky, jsem urputně vyžadovala jako dárek k narozeninám žehličku vrásek. Asi si vzpomínáte - pokud ne, připomeňte si ZDE.

Radek mě tehdy obdařil shovívavým úsměvem a poznámkou, že žádné vrásky nemám. Bůh žehnej jeho špatnému zraku.
Za dost tisíc českých korun jsem si vydupala ten mechanismus a celý set nejrůznějších tubiček včetně bahna.
Střídavý proud v žehličce se pomocí vyvinutého napětí měl dostat do nejspodnějších částí kůže a tuto sežehlit odspoda nahoru. Podle obrázků, které mi distributorka ukázala, jde nepochybně o zázrak tohoto století.
Věc likviduje nejen vrásky, ale také celulitidu a nejrůznější kosmetické nedostatky. Srovnání „před“ a „po“ bylo skutečně působivé. Paní na obrázku omládla o deset let.
No nejsem hloupá, když jsem tento výdobytek doby použila jen jednou?!

Nemohu vám proto přinést ani po roce seriózní důkaz o její účinnosti, protože jsem poctivý člověk. Nemám v úmyslu se chovat jako Horst Fuchs z teleshoppingu a krmit vás něčím, co nemám ověřeno. Z obrázků vám tedy mohu poskytnout jen pravdivý pohled na „před“ a „před“.

Kleopatřin model je víceúčelový

Zase na druhou stranu si neskromně myslím, že až tak strašné to se mnou přece jen není. Bohužel to ale není žehličkou. Starý recept z dílny královny Kleopatry, která patrně recept také ze základu převzala a dílem obohatila o vědomosti tehdejších „vizážistů“, spočívá v ovesných vločkách, medu, bylinkách a mléku, přičemž v jejím případě šlo o mléko kozí nebo oslí. S ohledem na hmotnou stránku upřednostňuji mléko kravské. To celé pěkně do vany.

Netvrdím, že jde o zázrak. Nezbaví moji pleť nadobro všech vrásek a rozhodně si nemyslím, že likviduje celulitidu, byť tou netrpím. Mám tuhle metodu ale vyzkoušenou, a tak vím, co umí.

Jednak pleť znatelně rozzáří a je velikým požehnáním pro kožní nedostatky, například pupínky, barevné nerovnosti a podobně. Naprostým balzámem je pro vlasy, které takto dostanou obrovskou dávku vitamínů řady B, a co se týče obličeje, skrz póry je jednoduše vyživen vším, co potřebuje. To všechno bez jediného náznaku něčeho umělého. Všechno, co svému tělu přibližně jednou za čtrnáct dnů dávám, je ryze přírodní a pro tělo přirozené a opravdu velice zdravé i vnitřně, protože skrz kůži vlastně ošetřuji „prostory“ vnitřní. Vlasy jsou po koupeli výrazně pevné a zdravé. Nepadají a minimálně se lámou.

Chystám celý článek o Kleopatře a jejích receptech na hezké tělo, který vyjde tento týden. A nejen na to. Její životní příběh je bezesporu stejně zajímavý jako její recepty na krásu.

Vypadá to sice, jakoby to vyzvracel pes, ale překrásně to voní a je to nekonečně zdravé...

 

 

 

Jako informátor o žehličce jsem selhala

Tenhle článek měl být o žehličce vrásek, o které bohužel mohu říci jen to, že byla v mém případě, s maximální upřímností, vyhozenými penězi. Prostě jsem zatoužila po něčem, co jsem ve finále nepoužila. Možná proto, že jsem si v té chvíli neuvědomila, že jsem nastavená na něco jiného. To ale zdaleka neznamená, že žehlička nefunguje a že obrázky distributorky nebyly pravdivé. Redakce si ovšem myslí, že nebyly.