Milá redakce!

Okolnosti početí jsem mému synovi vysvětlovala podle skutečnosti, už odmala. Přeskočili jsme všechny ty vrány, čápy a hlávky zelí, a už od svých cca tří let věděl, že když se dva lidé mají moc rádi, narodí se jim miminko.

Pár dní tuto informaci zpracovával. Pak za mnou přišel celý ustaraný. „Strejda s tetou se nemají rádi, že nemají miminko?“ ptal se. Mojí sestře se dítě nedařilo (dnes už má krásná dvojčata). A tak nastalo další povídání a vysvětlování, že někdy, i když se lidé mají rádi, miminko nemají - buď na něj čekají déle, nebo musí do nemocnice, kde jim pomůžou doktoři, nebo se ujmou dítěte, které žádné rodiče nemá a potřebuje je.

Vysvětlit se dá všechno, i malému dítěti. Ani k tomu není třeba si vymýšlet, jen mu říct jak to je, způsobem přiměřeným jeho věku.

Zdraví Jana (kterou přinesla vrána mám skoro chuť napsat) :-)


Dobrý den, Jano.

Teď se přiznám, že jste mě zmátla! Jaká hlávka zelí? Co to je? To neznám! Děti nosí i hlávky zelí? Nebo strašák? To je nějaká strašidlácká verze pro zlobivé dítky? A to, že se snaží tak dlouho, až mají dvojčata, to je taky takové příznačné.:)

Vysvětlí mi někdo to zelí?:) Třeba na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama