Jaro už pomalu vystrkuje růžky, ale na to opravdické si musíme ještě chvilku počkat. Proč se na něj ale nezačít důkladně připravovat? Krok číslo jedna: jarní tipy pro vaši domácnost.

jaro

Sluníčko už nabírá na intenzitě, a tak je načase pustit ho pořádně domů a nechat ho prozářit nejednu místnost. Po dlouhé studené zimě si totiž i váš byt či dům zaslouží důkladnou péči a trochu toho jarního stylu.

jaro

Přivolejte jaro!

spring

Existuje hned několik malých, zato šikovných triků, jak prozářit, osvěžit a oživit domácnost. Protože, co si budeme povídat, vracet se domů, kde to bude sálat pozitivní atmosférou a vonět jarem, je po celodenní práci, balzám na duši!

barvy

  • Zbavte se všech těžkých a nepropustných textilií. V zimě sice skvěle zahřejí, ale čím více se bude blížit to toužené jaro, tím více odlehčujte.
  • S tím souvisí přibývající světlo a teplé sluneční paprsky. Vpusťte je domů ve velkém! Skvěle zafungují poloprůhledné záclony, které snadno opticky zvětší prostor. Vybírejte hlavně z decentnějších tipů – jemné barvy, nižší gramáž látky.
  • Vymalujte. Čerstvý nátěr dá pokoji nový šmrnc, světlejší pastelové odstíny nebo bílá odrazí světlo a místnost se nádherně rozzáří. Světlé pozadí na stěnách zvýrazní tmavší kusy nábytku, které tak můžou získat nový vzhled. Naopak bílý nábytek krásně vystoupí, použijete-li jasné pastelové barvy nebo zlatou a stříbrnou, které jsou velmi v kurzu.
  • Nejjednodušší dekorací pro navození jarního pocitu jsou květiny. Náladu vám určitě snadno zvedne kytice tulipánů. Ty se snad nemůžou omrzet.
  • Kdo není „kytkomilec“ a touží po provoněném interiéru, měl by sáhnout po vonných svíčkách nebo difuzérech. Vhodné jsou lehké květinové nebo citrusové vůně.
  • Jaro znamená více světla, a to si doma snadnou vykouzlíte pomocí velkoformátových zrcadel. Umístěte je naproti oknům, aby se světlo co nejlépe odráželo.
  • Stolujte vesele! Nemusíte hned měnit jídelní set, bohatě postačí designové „solitér“ kousky do kuchyně nebo na stůl v pastelových odstínech. Tou nejjednodušší vychytávkou ale může být třeba průhledná karafa s vodou a čerstvým ovocem.
  • Rozveselte ložnici! Nové jarní povlečení je skvělý nápad. Náladu vám hned po ránu zvedne pohled na pokrývku s květinovými motivy nebo v sytých a pastelových barvách.
  • A to nejdůležitější: vpusťte domů čerstvý vzduch!

spring

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Přečtěte si také:

Reklama