The Tap Tap, kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol Jedličkova ústavu, pokoří další bariéru. Společně s dalšími handicapovanými učiní historicky první pokus o slanění vozíčkářů z Nuselského mostu.

Adrenalinem tak odstartují první ročník festivalu „Pojď dál“, jímž oslaví 100. výročí Jedličkova ústavu v Praze. 4. května v 11:00 se všichni sejdeme na „Nuseláku“ a budeme svědky něčeho jedinečného, neuvěřitelného, šokujícího i dojemného.

dva

Jedličkův ústav a školy letos slaví 100 let a slavit se bude celý rok! Jedna z největších oslav výročí se uskuteční v sobotu 4. května 2013 a darem bude první ročník festivalu „Pojď dál“, který otevře Jedličkárnu široké veřejnosti. Festival pořádá občanské sdružení Tap a kapela The Tap Tap na Vyšehradě, v prostorách Jedličkova ústavu a jeho blízkého okolí. Kromě pořádající kapely zahraje Čechomor a Tam Tam Batucada.

jedna

„Bude to show plná napětí, strachu, ale i radosti z překonávání sebe sama. Chceme dokázat nejen sobě, ale i vám, že dokážeme mnohem víc, než na co vypadáme. Chodit neumíme a umět nebudeme, ale leccos jiného ano, a tak toho chceme využít a ukázat se v situacích, které se od nás nečekají. Budeme rádi, když nám přijdete fandit. Vstup je zdarma, nečekáme víc, než že nám budete držet palce,“ sdělila mluvčí projektu Jana Augustinová.

POJĎ DÁL - festival, který bourá bariéry

plakat

Na adrenalinové slaňování vozíčkářů, které festival zahájí, naváže za doprovodu bubnů kapel The Tap Tap a Tam Tam Batucada veselý taneční průvod do JÚŠ. Následovat bude ukázka dalších sportovních aktivit lidí s handicapem, jako například lukostřelba, jízda na trojkolce, hod koulí, nebo Boccia. Odpoledne bude patřit hudbě. Čechomor, Tam Tam Batucada, The Tap Tap a hosté. A to nejlepší na závěr. The Tap Tap pokřtí své zbrusu nové CD Moje Volba. Album nese název podle stejnojmenného hitu, který přímo pro kapelu napsal Jarda Svoboda ze skupiny Traband.

Jedličkův ústav a školy je organizace, která již sto let úspěšně přispívá k všestrannému rozvoji lidí s handicapem. Na jaře roku 1913 ji založil MUDr. Rudolf Tomáš Jedlička a za dobu své existence prošla řadou změn. Poskytuje svým klientům široké spektrum možností, od vzdělávání, rehabilitačního zázemí, až po nejrůznější volnočasové aktivity. Jednou z těchto aktivit je například sportovní klub SC JÚ Praha, jehož členové jsou pravidelnými a úspěšnými účastníky paralympijských her a ostatních světových šampionátů. Další takovou aktivitou je i soubor The Tap Tap, z něhož se postupem času stala profesionální kapela vystupující v Čechách i zahraničí.

Kapela The Tap Tap je kapela složená z tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. Kapelu v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest. The Tap Tap pravidelně vystupuje na českých festivalech (Rock for People, Mezi ploty, Trutnov Open Air Music Festival) a v zahraničí (v roce 2012 na LOH v Londýně, dále také v Moskvě a v předchozích letech v Madridu, Varšavě, Bruselu). Mezi poslední velké úspěchy kapely patří například uspořádání nevídané charitativní akce (paralelně konaných koncertů v Praze, Brně a Ostravě) - Koncertu proti konci světa. Klip k písni „Konec světa – zrušeno“ získal ocenění Zlatá pecka 2012. V současné době se The Tap Tap připravuje na vystoupení v rámci Pražského jara, oslav 100. výročí založení Jedličkova ústavu, chystá mezinárodní akci Koncert za zdravý rozum a další zahraniční cesty. V prosinci se pak uskuteční další velký koncert -Mikulášská ve Státní opeře. Mimo to The Tap Tap pokračuje v rozvoji multifunkčního bezbariérového vzdělávacího centra – STUDEO.

Více informací naleznete na následujících odkazech:
www.thetaptap.cz, http://www.thetaptap.cz/pojddal, www.jus.cz,

tisková zpráva

Reklama