Téma – tréma.

Dobrý den.
Nejsem nějak výrazná trémistka, ale stejně se s ní potýkám v podstatě docela často. Pracuji v jedné firmě, kde každou chvíli musíme prezentovat nějaký projekt. V týmu nemám problém, rozumíme si všichni, horší je, když mám něco prezentovat sama. To mám pak sevřený žaludek celý týden předem.

Myslela jsem si, že to časem poleví, že je to proto, že jsem nová, ale stejně mi to dělá pořád potíže. I tehdy, když jsou všichni milí a snaží se mi pomoct.

Pak ale mám jednoho nadřízeného, který občas umí být hodně nepříjemný. Občas se stane, že to dá někomu „sežrat“. To je pak strašné. Hrozně se bojím, aby se to nestalo mně, vždycky, když vím, že bude na našem meetingu, celou noc nemůžu spát.

Naštěstí se zatím nikdy nevozil přímo po mně, ale nevím, jak bych to zvládla… Sevřený žaludek mám už jen když o tom píšu...

Vaše L.


Milá L., tohle docela chápu. Když je někdo v ráži a je připraven nedat vám nic zadarmo, můžete se snažit, jak chcete, ale i při dokonalé přípravě a nejlepší vůli si pokaždé najde hůl, kterou bude bít psa. Tedy vás. Pamatuji si to ze školy, pár zakomplexovaných jedinců si tam honilo triko a akademické tituly, znepříjemňovali život všem kolem sebe… Kde se v nich ta zloba brala, to mi není jasné dodnes. Možná traumata z dětství.

Obrňte se! Vždyť podle příspěvku víte, že svoji práci děláte dobře! Držím vám palce, abyste se nestala terčem zášti!

Reklama