Jedná se o výjimečné dny, které nás vytrhnou z každodenní rutiny. A měli bychom si je užít opravdu naplno bez ohledu na to, zda se jedná o naše narozeniny, výročí seznámení nebo sňatku s mužem našich snů, první májový den, dušičky či Vánoce.

Každý svátek má svou vlastní atmosféru. Zejména, když ho můžeme prožít s nejbližšími
Datum narozenin, jmenin, křtin či svatby má význam obvykle jen v užším kruhu rodiny a dalších blízkých lidí. Státem uznané svátky tu jsou ale pro nás všechny. Oproti mnoha jiným dnům, které slaví většina populace naší země, pro nás mají velký význam i jako dny pracovního klidu. Pokud tedy nesloužíme ve směnném provozu, kde není možné úplně přerušit činnost, čeká nás v tomto období příjemná a nerušená pohoda s rodinou. Namísto abychom hned ráno vstali se řinčením budíku a vyrazili do každodenního kolotoče v zaměstnání, můžeme si spokojeně přispat a vykročit do nového dne naprosto svěží a odpočinutí. To ocení zejména naše děti, které se často cítí školou unaveny a vyčerpány. Aby také ne, když mnohdy přicházejí do družiny již kolem sedmé ranní a domů se vracejí až po páté odpoledne. Nelze se tedy divit, že je jimi toužebně očekávaný každičký den volna. Na druhou stranu i řada dospělých si zejména před Vánoci připadá jako školáci, kteří se nemohou dočkat nerušené pohody. A navíc se všichni těšíme na dárky.

Které svátky a tradice máme nejraději?
Čarodějnice jsou zábavné, Halloween strašidelný, o masopustu se můžeme vesele vydovádět. Volna se o nich však nedočkáme. Je nám ale dopřáno na první májový den, který je nejen svátkem práce, ale také dnem zamilovaných. Nejdůležitějšími svátky roku pro nás nicméně jsou Velikonoce a Vánoce, které zdaleka nejsou jen křesťanskými svátky. Řada občanů České republiky není věřící, a přesto je nadšeně slaví. Velikonoce nám přinášejí jaro, zábavu a nezřídka i krásné počasí. Kromě tradičních náboženských poutí se o nich konají i venkovské zábavy a večírky. A bohatě prostřené stoly, pestrobarevná vajíčka a tradiční šlehání děvčat pomlázkou tvoří neodmyslitelnou součást koloritu Česka. Ale jednoznačnou hvězdou roku jsou Vánoce. O těch se rozvine ta opravdu pohodová atmosféra, svým blízkým jsme mnohem blíže než kdy jindy. Jsou intimnější, lehce tajemné, voní cukrovím a jehličím. Vnášejí do našich srdcí radost i klid a vedou nás k lásce k celému světu.

Právě vánoční čas je obdobím pozornosti a dárků
Vánoce nejsou jen svátky klidu a, dle křesťanské tradice, časem narození Ježíška. Pro většinu z nás jsou hlavně obdobím setkávání se s rodinou a nejbližšími přáteli. A hlavně rozdáváním dárků. V předvánočním čase se nevěnujeme jenom přípravě cukroví a úklidu, ale také běháme po obchodech, prohlížíme e-shopy a přemítáme, co by mohlo naše potomky, manžela, přítele, rodiče či kamarádku potěšit. Občas si zoufáme ve chvíli, kdy nemůžeme přijít na to pravé. Nechceme, aby právě náš dárek zapadl. A zdaleka ne každá z nás je natolik zručná, aby zvládla vyrobit originální dárek pro každého. Naštěstí jsou možnosti výběru takřka neomezené, stačí jen správný nápad.

Adventní kalendář potěší nejen děti. Mile jím překvapíte i vašeho vousáče
Obdarujete-li své milované ještě před samotnými Vánoci, můžete si být jistá, že váš dárek rozhodně nezapadne mezi spoustou ostatních pod vánočním stromečkem. Vhodnou příležitostí je začátek adventu, tedy čtyřtýdenního období, se kterým začíná čas vánočních příprav. Naše děti běžně mají své adventní kalendáře naplněné čokoládkami různých tvarů či dokonce hračkami. Dospělí na sebe v tomto směru ale často zapomínají. Je to velká škoda. Vždyť proč bychom si nemohli radostné očekávání zpestřit všichni?

Namísto čokolády skvělé produkty nejen pro vousy
Pokud je váš přítel nebo manžel vousáč, máte vyhráno. Vousatý kalendář pro něj bude to pravé ořechové. Muži v něm najdou dohromady čtyřiadvacet kvalitních produktů nejen na vousy. Vše je ukryto v luxusním balení s označenými jednotlivými dny. Jedná se o limitovanou edici, která čítá pouhých sto kusů. Můžete si tedy být jista, že adventní pozornost pro vašeho drahého bude naprosto originální a jen tak někdo z jeho známých mít stejný kalendář nebude. A pokud doma vousáče nemáte, co udělat radost kamarádovi, tatínkovi či dědečkovi? Vždyť i oni byli ještě nedávno kluci, nedočkavě čekající, až budou moci otevřít další okénko a zjistit, jaká čokoláda se v něm skrývá pro dnešní den. A duše malého chlapce s rozzářenýma očima v nich stále dřímá. Budou vám vděční, když ji právě o adventu probudíte.

Reklama