Někdy Vám dovedou zkomplikovat život maličkosti – v našem případě to byly vosy, které si udělaly hnízdo pod krovem hospodářské budovy.

Byl konec léta a vosí nájemnice se stávaly stále drzejšími. Po tom, co jsme utržili nějaké to žihadlo, jsme jako úzkostliví rodičové devítiměsíčního syna trnuli hrůzou, kdy se jejich terčem stane právě on. A tak jsme se rozhodli pro radikální řešení. Podle oblíbeného hesla manžela „Práci strojům, lidem myšlení“ jsme se rozhodli využít k tomuto účelu mechanizace - vysavače.

Hnízdo bylo schované pod krovem a vosiska do něj přilétávaly a vylétávaly pouze jedinou přístupovou cestou, zdálo se to jako docela dobrý nápad. Manžel, vyzbrojen včelařskou kuklou, si přistavil žebřík, zapnul vysavač a ten svým tahem postupně lapal vylétávající i vracející se vosy. Ale ani po hodině a třech naplněných sáčcích vosáků neubývalo. Vysavač už byl téměř žhavý, ale pořád byl sem tam nějaký ten vosák polapen. Manželovi už docházela trpělivost, dávno už sundal kuklu a stání na žebříku se stávalo čím dál tím nepohodlnějším a nudnějším.
Rozhodl se je tedy rázným poklepáním do střechy trochu popohnat. A takovou provokaci nenechali vosáci ani na vteřinku bez odezvy. Najednou se jich vyrojily desítky a tah vysavače přestal stačit. Vosy okamžitě lokalizovaly vetřelce a po jednom dobře mířeném zásahu žihadlem přesně mezi oči manžela bylo jasné, kdo bude v téhle bitvě vítězem.
Následovala scéna jak z němé zrychlené grotesky – vysavač odhozen, několikeré rychlé zmatené zamávání rukama, skok z žebříku a bezhlavý úprk. Vosy se projevily jako charakterní nepřátelé, neboť svého soka daleko nepronásledovaly. Možná si byly vědomé, že vítězství bylo jen o fous, možná to bylo tím, že jejich řady skutečně vysavač výrazně zdecimoval, kdoví, ale do konce léta jsme už o nich téměř nevěděli, a ani manžel už neměl chuť pouštět se do dalších vzájemných soubojů.

Ono se nadarmo neříká: „Kde není vítězů, není poražených.“
Srdečně zdraví obě kategorie
Gabsi

Příspěvek do soutěže, kategorie Malé a velké katastrofy

Soutěž skončila.