Dny jsou krátké, venku mrzne a raději než na procházku se člověk spíše uchýlí pod deku s knížkou. Tak si pojďte tu zimu doma trochu zútulnit. Vonné svíčky jsou na to jako stvořené.

svíčky

Albi

Historie svíček je stará tisíce let. Přezdívá se jim teplé světlo. Od doby, kdy si Egypťané namáčeli papyrové válce do loje, uběhlo již moře času a oblíbenost tohoto bytové doplňku je stále větší a větší. Svíčky dokážou velmi snadno zútulnit byt, dodat tu správnou atmosféru a pocit hřejivého domova. A navíc, pokud jsou navrch voňavé, co víc si přát?!

svíčky

Partylite

Jak správně pečovat o svíčky?

Ano, i pálení svíček vyžaduje trochu umu. Tohle je pár tipů, jak si užívat hořící svíčky o chvíli déle.

svíčky

Albi

  • Ze všeho nejdůležitější je knot. Snažte se ho udržovat v délce 3-5 milimetrů, a to i před prvním zapálením. Dlouhý knot se třepí a svíčka zbytečně kouří, příliš krátký zase nezapálíte.
  • Dostanete-li se na hranice zhruba 1,5 cm vysokého vosku, je čas svíčku vyhodit. Vyhnete se tak možnému zničení povrchu pod svíčkou.
  • Také se vám občas podaří vypálit uprostřed svíčky „tunel“? Příště nechte rozpustit vosk až ke krajům sklenice.
  • Nezapalujte svíčku ani v průvanu, ani na nerovných plochách.
  • Svíčky by se obecně neměly pálit déle jak čtyři hodiny. Stejně tak ji nemá cenu zapalovat jen na pár minut (vosk by se nestihnul dostatečně rozhořet a vytvořit „jezírko“).
  • Pokud chcete svíčku, která bude ekologická, bez špatných vlivů na vaše zdraví a hlavně kvalitní, pátrejte po takových, které jsou vyrobeny z kvalitního vosku a mají kvalitní knot.

A pak už na řadu přichází další důležitá věc – vůně. Do ložnic se nejlépe hodí jemné a květinové. Váš partner ve své pracovně určitě ocení těžší kořeněné vůně, např. santalové dřevo. V zimním období jsou velmi oblíbené sladké svíčky, díky nimž si snadno vybavíte čerstvé cukroví, perník nebo třeba vanilku. Zkrátka vůně, které navodí dokonalou rodinnou atmosféru.

svíčky

Partylite

Najděte vonnou svíčku, která bude i pro vás ta pravá a večerní lenošení na gauči nebo ve vaně se stane perfektní (každodenní) událostí.

svíčky

Albi

Přečtete si také:

Reklama