A zase ta astrologie! Už jsme probíraly módu podle znamení zvěrokruhu. A nejen módu by nám prý měla určovat znamení, ale i vůně. Posuďme, co se na nás hodí a  co vůbec ne.

Jaké jsou ženy ve znamení:


Beran (21. 3.–20. 4.) - spontánní
Impulzivní, energická, neklidná a věčně v pohybu. Přesně taková je žena narozená ve znamení Berana. Stejně rychle, jako se pro něco nadchne, to i opustí a vymění za něco jiného, ještě úžasnějšího. Zkrátka má neustálou potřebu zkoušet a objevovat nové a nové věci. Aby se jí parfém zalíbil, musí být energický, svěží a proměnlivý. Tak jako ona. Nepotrpí si na žádnou okázalost ani přehnaný luxus. Na plné čáře u ní vítězí lehká jednoduchost ve stylu jemné květinové nebo ovocné vůně. Vztah jí ale vydrží pouze jedinou sezonu. Pak opět zatouží po změně. Ideální volbou pro ni je sestava čtyř vůní – jaro, léto, podzim a zima, které se dají během roku vesele střídat.

Sestra je „beranice“ – parfémy nestřídá, je věrná lehkým květinovým vůním. Takže lehké květinky by u ní odpovídaly.

Býk (21. 4.–21. 5) - věrný
Smyslnost, rozvaha, touha po kvalitních a osvědčených věcech, to jsou hlavní rysy býčí povahy. Pokud se žena-Býk jednou zamiluje, zůstává své lásce věrná. Stejné je to s vůní. Parfém je pro ni závazek, výběr, o němž nepochybuje, a pokud se skutečně rozhodne, není co řešit. Neexistuje na světě síla, která by to mohla změnit. Velmi často sahá po bohatých, ale ne těžkých květinových či lehce dřevitých vůních, a dá jen na léty prověřenou kvalitu. Proto si většinou odnáší tentýž parfém. I když se někdy po dlouhém rozmýšlení rozhodne vyzkoušet něco jiného, vždycky má pro jistotu v záloze v koupelně na poličce připravené své staré oblíbence.
Teta i sestřenice mají rády luxus, jsou marnivé – parfémy střídají dle značek, ale vůně mají rády bohatší.

Blíženci (22. 5.–21. 6) - zasvěcení
Blíženci mají plno přátel i plno skvělých nápadů. Zajímá je vše kolem a po novinkách jsou úplně diví. Zkrátka neexistuje nic, co by se nemohli naučit nebo vyzkoušet! Vždy jsou také v obraze, pokud jde o voňavé módní trendy, a s předstihem například vědí, jak se jednotlivé novinky od známých značek jmenují a že jejich vůně jsou stejně úžasné jako jejich názvy. To samozřejmě ale vůbec neznamená, že Blížence už potom nemůžete nikdy nijak překvapit. Zkuste ho třeba místo nejžhavější novinky jednou obdarovat nějakým starším, ale přes­to zajímavým parfémem, který nějak záhadně přehlédl. Chybovat zcela určitě nebudete, když zapátráte po orientální vůni, ale potěší i svěží citrus.
Blíženkyni neznám a rozdíl mezi orientem a svěžím citrusem mi připadá dost velký.

Rak (22. 6.–22. 7.) - citlivý
Věčně zasněná, citlivá a obrovskou fantazií i intuicí vybavená je žena narozená ve znamení Raka. Parfém je pro ni naprosto nepostradatelnou součástí kosmetické výbavy. Patří mezi ženy, které oblíbenou vůní nepokropí pouze sebe, ale také polštář či svého domácího mazlíčka. Při výběru parfému je velmi zásadová a nespokojí se jen tak s něčím. Proto je lepší nechat ženu-Raka, aby si sama vybrala, a pak jen s úsměvem zaplatit účet. Její vůně totiž musí být něčím výjimečná, lehce tajemná, jemná, ale i živá. I kdybyste se rozkrájeli, nemůžete se strefit správně. Určité vodítko vám přece jen nabídneme – líbí se jí vůně fialek, růže, ambry i máty.

Maminka je račice, je praktická, nekropí parfémem celé okolí. Má ráda lehké ovocné vůně, takže do výše zmíněné charakteristiky se naprosto nehodí.

Lev (23. 7.–22. 8) - výstřední
Lvice je hrdá, sebevědomá, velkorysá, energická a miluje luxus. Nemá strach z ničeho, a už vůbec ne z výstředností. Naopak je ráda vyhledává. Ženu narozenou ve znamení Lva nikdy nepřehlédnete. Nejen svým vzhledem, ale rovněž svým chováním a vůní vás hned na první pohled upoutá. Potrpí si na velmi silné parfémy, které voní po kosatci, jasmínu, cedru, ambře či orientálním koření a je ochotná za ně zaplatit cokoli. Pokud tedy nemáte peníze na to, abyste jí pořídili drahý originál, kupte jí raději květinu než levnější imitaci. S ní byste totiž zaručeně neuspěli. Jestliže jste se ale přece jenom rozhodli do dárku pro ni investovat, určitě ji potěšíte vášnivou vůní vonící po tuberóze, pižmu, malinovém listu, růžovém pepři a cedru či velmi ženské parfémované vody.

U mé nejlepší kamarádky tyto vůně naprosto odpovídají. Je to typická lvice a parfémy to zdůrazňuje.

Panna (23. 8.–22. 9.) - elegantní
Střídmá, pečlivá a pilná včelka je žena, která se narodila ve znamení Panny. Nespoléhá se vůbec na nikoho a na nic, pouze sama na sebe. Nepotrpí si ani na výstřednosti, ani na přehnanou péči. To ovšem rozhodně neznamená, že se o sebe nestará. Naopak – svému vzhledu věnuje spoustu času a úsilí, i když to možná často na první pohled není patrné. Nikdy ji nenačapáte s neupravenými nehty, mastnými vlasy či upoceným podpažím. Mezi její zaběhnuté ranní rituály patří i decentní navonění krku, dekoltu a zápěstí jemně květinovou a svěží toaletní vodou. Kromě rozumné klasiky - růže, lilie, gardénie a bergamot, Pannu uspokojí i nevtíravá elegance svěžích, lehkých vůní.

Ve znamení panny je má známá. Není střídmá včelka, ale praktická dáma a má ráda cedrovou vůni, a ta je spíše těžká.


Váhy (23. 9.–23. 10.) - nerozhodné
Žena-Váha je vybavena pořádnou dávkou sex-appealu. Její velmi krásný úsměv a od přírody veselá a společenská povaha vždycky udělají své. O nápadníky prostě nemá v žádném případě nouzi. Zdálo by se, že snad ani žádný další omamný prostředek k životu nepotřebuje. Parfém si však Váha vzít nenechá. Jenomže kvůli své váhavé povaze se neustále potýká s problémem, jaký si vybrat a při jaké příležitosti ho po­užít. Než si nějakou vůni opravdu koupí, uspořádá velkou dámskou akci, návštěvu parfumerie a nechá za sebe rozhodnout své kamarádky. Váhavá Váha určitě nepochybí, vybere-li si jemné osvěžující květinové vůně.

Další teta je váha. Nebudu psát o sex-appealu a nápadnících – to k ní nesedí. Má ráda květinové vůně, ale silnější.

Štír (24. 10.–22. 11.) - impulzivní
Ví, co chce, a tvrdě si za tím jde. Tak lze v krátkosti charakterizovat ženu zrozenou ve znamení Štíra. Jeden neví, co od ní může očekávat. Umí být pozorná, něžná a bezbranná, ale i chladná a mstivá. Je buď vaším nejlepším přítelem, nebo velmi obávaným nepřítelem. Nikdy nic mezi tím. Takže buď sáhne po jemné květinové vůni, nebo po silné dřevité vůni. Parfém si zásadně vybírá podle nálady. Dá se tedy říct, že vůně u ženy-Štíra funguje jako varovný signál pro okolí: Ucítíte-li květiny, zajděte s ní na oběd, na kávu a klidně vtipkujte; zavětříte-li dřevo, kliďte se jí raději z cesty. K této impulzivní a nekompromisní ženě se určitě hodí i svěží, lehce štiplavá vůně.
Na mou tchyni to pasuje.

Střelec (23. 11.–21. 12.) - nestálá
Střelkyně je věčná optimistka, společenská, čestná, ale s jednou malou vadou na kráse – je až nezdravě nezávislá. Její potřeba svobody tak trochu hraničí s egoismem. Drží se zásady „Hlavně se nevázat“. Jakmile má pocit, že ji něco nebo někdo svazuje, balí kufry a rychle mizí. Podobně přistupuje i k parfémům. I když jí stále voní, má potřebu je vyměnit za nové, ještě neovoněné. Nedá se proto ani přesně říct, jakým parfémům dává přednost – zda sladkým, květinovým, ovocným, kořeněným, nebo dřevitým. Střídá je podle nálady a potřeby. Pokud jí chcete udělat radost, kupte jí k narozeninám pokaždé úplně jiný. Začněte třeba s lehce orientální toaletní vodou, pokračujte se svěží romantickou vůní  a skončete vůní vodního melounu a máty.

Žádnou střelkyni neznám, nemohu tedy soudit.

 

Kozoroh (22. 12.–20. 1.) - realistická
Kozoroh patří mezi nejspolehlivější znamení zvěrokruhu – nikdy neporuší dané slovo, a když skutečně miluje, pak je to navždy. Vyhněte se okázalým projevům, to na realistickou a praktickou ženu v tomto znamení vůbec neplatí. Nemiluje velká gesta ani přehnané emoce. Odtud možná pochází představa, že by měla dostat spíš fritovací hrnec než parfém. Což je hluboký omyl. Stejně tak jako každá žena i ona má radost z krásné vůně. Jen si prostě musíte zvyknout, že nebude skákat dva metry vysoko. Ale pokud zapojíte trochu fantazie a darujete jí jiný parfém než ten, který už několik let používá, rozzáří se jako sluníčko. Zkuste to třeba s květinovo-ovocnou vůní nebo lehounce opepřenou parfémovou vodou či s květinově-dřevitou toaletní vodou.
Kozoroh, kozorožka? Má bývalá kolegyně. Dřevité vůně ráda nemá, ale lehké ovocné, ty ano.

Vodnář (21. 1.–20. 2.) - intelektuální
Žena intelektuálka rovná se žena-Vodnář. Debaty o ideálech, politických a společenských problémech, které vede se svými přáteli, ji plně zaměstnávají. Takže móda, kosmetika a parfémy jí téměř nic neříkají. A kdyby přece jen četla tento článek, jakou vůni jí doporučit? Něco jemného, nic příliš výstředního, ne moc drahého, ale třeba takového, co by jí nahradilo vůni jejího oblíbeného heřmánkového šamponu, který už od dětství používá. Možná by se nadchla pro čistou vůni hrušek, vanilky nebo kokosu.

Vodnářka je sousedka, charakter by seděl, ale parfémy a módou se zaobírá. Intenzivní, orientální vůně, to je její gusto. Hruškou nebo kokosem bych jí radost neudělala.

Ryby (21. 2.–20. 3.) - zasněné
Žena narozená v Rybách je věčný snílek. Stále létá někde v oblacích a jenom nerada si připouští realitu. Pokud si chcete povídat na téma plány do budoucna či umění, je tím správným posluchačem a partnerem, ale budete-li s ní chtít řešit rodinné problémy, neuspějete. Vyslechne vás, možná i pochopí, ale neporadí. S parfémy je to něco jiného. Dokázala by o nich hovořit hodiny. Nutno podotknout, že v parfumeriích je pravi­delným návštěvníkem. Baví ji totiž očichávat flakony a při tom si představovat místo, člověka či příležitost, pro které by se hodily. Nejlepší volbou pro Rybky je svěží ovocně-květinová toaletní voda vonící po lotosu, hyacintu, vodních květech, konvalince a vanilce, nebo romantická parfémová voda.

Já, coby rybí znamení, mám ráda peprné, odlehčené a svěží vůně, ale romantice se naprosto vyhýbám.

A co vy, milé ženy-in, voníte dle svého znamení?

Nebo je vám to jedno?
Odpovídají charakteristiky vašim blízkým?

Myslíte, že astrologie může ovlivnit styl člověka?

Těším se na vaše názory.