Vůně dokáže člověka naladit do příjemné nálady, uklidnit, povzbudit, a říká se, že i léčí. V kombinaci s relaxační koupelí může být koupel opravdovým balzámem na duši. Uklidňující zdravotní koupel si snadno připravíte i doma. 

 

Účinky vůní a bylinkových koupelí na lidský organismus jsou prokázány už od pradávna. Příjemné vůně stimulují organismus, uklidňují a pomáhají při takových potížích, jako je stres, svalové a revmatické bolesti, zažívací poruchy, menstruační potíže nebo nespavost a nervozita. Do koupele lze přidat různé druhy bylinek a lze přidat i pár kapek esenciálního oleje. Léčivá síla bylinek se totiž z vody rychle vstřebá do organismu a vůně vás naladí na optimističtější vlnu.

 

Při přípravě  koupele dbáme na několik pravidel. Do vany napouštějte horkou vodu, ale jen tak teplou, jak je vám to příjemné. Nezapomeňte zavřít v koupelně dveře, případně okna, aby vám neunikala vůně. Do koupele pak můžete přidat různé druhy bylinek. Nálevy z bylinek připravujte předem, bylinky zalijte horkou vodou, nechte asi patnáct minut louhovat a pak přeceďte do vany s horkou vodou.

 

Více čtěte na Na Doma ZDE

Reklama