Na třídní schůzky naší dcery chodívám pravidelně. Jednou se však stalo, že jsem se třídní schůzky nemohla zúčastnit, přišlo mi do toho něco, co rozhodně nešlo odložit na jindy. Nu co... pro jednou se nic nestane, řekla jsem si a pustila to z hlavy.

Ne tak můj manžel. Aby nikdo nepřišel na třídní schůzku jeho milované princezny? Nemyslitelné, absolutně nepředstavitelné! A tak si můj milý muž, který se z práce navrací až s večerem, nadpracoval náhradní volno, přeložil jednu pracovní schůzku a v den D statečně vyrazil na schůzku třídní.

Řádně vybaven mými instrukcemi, průpiskou a blokem (ano, celým blokem - na rozdíl ode mne, osoby nezodpovědné a lehkomyslné, která si poznámky obvykle píše na umolousaný papírek nalezený v peněžence), bez problémů našel třídu a již deset minut před začátkem seděl v lavici. Vyslechl a pečlivě zaznamenal pokyny k chystanému školnímu výletu, projevy ředitele i předsedkyně SRPŠ ve školním rozhlase a domů se vrátil naplněn dojmy a informacemi.

„Představ si, mají ve třídě kluka, který otravuje holky, tahá je za vlasy, rozhazuje jim učebnice a dokonce do nich šťouchá pravítkem!“ líčil mi rozhořčeně a po nahlédnutí do notýsku přidal i provinilcovo jméno. A informaci, že jeho rodiče na třídní schůzce nebyli a že se musí Barunky zeptat, jestli ten holomek otravuje i ji. To přece nejde!

V duchu jsem poděkovala nebesům za to, že holomkovi rodiče schůzku sabotovali, ten můj by totiž byl schopný vrhnout se na ně přímo tam a celý problém s nimi neprodleně projednat. Svou rodinu by totiž můj milovaný dokázal ochránit i před rozzuřeným medvědem (nějakým vědeckým, medvědymatoucím způsobem), natož před jedním sígrem s pravítkem. :-)) Jen jsem si nebyla jista, jak by ti druzí rodiče chránili svého syna před mým mužem. Takže vše dopadlo dobře, mohla jsem si oddychnout. To jsem ovšem netušila, co bude následovat.

Bára pod palbou otázek svého otce nejdřív rázně odmítla myšlenku, že ji nějaký spolužák obtěžuje. Po vyslovení konkrétního jména však zpozorněla. „Honza Vomáčka chodí vedle do béčka!“

A tak vyšlo najevo, že se můj drahý trochu přeslechl, zaměnil déčko za béčko a zúčastnil se třídní schůzky v úplně jiné třídě, než měl.

Z.


Ano, děkuji za příspěvek.
To je takové, jak bych tak řekl, typické. Když už se chlap někam vypraví, tak to musí stát za to. Sice mě trochu udivuje, že se neptal na prospěch, ale myslím, že šťourat se v tom doma by nemuselo dělat dobrotu. :)

A co vy a třídní schůzky? Jaké máte vzpomínky? Napište nám o nich na adresu redakce@zena-in.cz!