Syn onoho času pracoval jako DJ. Proto se také stýkal s lidmi z branže, často to byly typy, které by člověk nerad o samotě potkal na odlehlém místě. To, že nosil kadeřavé vlasy až po lopatky, bylo to nejmenší.

Kadeřily se mu samy, bez chemie a budil jimi náležitou pozornost. Bylo to součástí jeho pracovní uniformy = vytahaný svetr, rifle.  Bez cigaretky ani ránu. Denní režim přesně opačný jako já. Noční život, přes den hluboký spánek.

Mou mateřskou péči nijak neoceňoval, spíš mu vadila a nevrle se na mě osopoval, když jsem se mu snažila podstrčit nějaké jídlo. No, aspoň se naučil vařit. A moc dobře! Sojové maso stokrát jinak.  Bytem zněla dunivá hudba, v tom jsme se celkem shodovali a si notovali. Už při prvních akordech jsem byla schopná určit, která hudební formace to právě je.

Právě v těch dobách jsem přijala největší poklonu svému vzhledu. Byla hluboká noc - tedy pro mě, jsem skřivan a všecko, co je po 22. hodině, je pro mě tma tmoucí vhodná jedině k hlubokému spánku. Syn doma nebyl, protože pracoval. Náhle zvonek - krucinál, kdo to sem leze? Podívám se kukátkem a tam se klátí dvě mužské postavy kolem dvacítky. Přes dveře se opatrně ptám, co jsou zač. Po jejich  představení se  jsem pootevřela dveře a vyřídila, že syn doma není, do rána nebude - a kde ho můžou najít.

Když ráno zarachotily klíče v zámku a přivalil se z podniku domů, s očima navrch hlavy mi prozradil, kdo důležitý ho v noci hledal. A prý "jestli se manželka nezlobila, že jsme ji vzbudili"! Vidíte? Ti hodní hoši mě považovali za manželku mého syna. Při plném osvětlení!!! "Volové, to byla matka", uvedl to můj mazánek koutkem úst na pravou míru. Hodně jsem tehdy povyrostla, vážně.... od těch dob uteklo hodně vody, ba i povodeň byla. Moje dítě už vypadá jinak, pracuje jinde, ale nikdy mu nezapomenu to zadostiučinění mému mladistvému vzhledu:):):)

GerdaMilá Gerdo, děkujeme za příspěvek. Moje kamarádka měla dítě v 17letech a dnes je jí 37let. A jak jí dělá dobře, že nikdo nechce věřit, že jde o jejího syna. Zadostiučení mladistvému vzhledu musí každé ženě udělat radost.

redakce@zena-in.cz 

 

Dnes je téma DĚTI