Trápí vás tíživá finanční situace? Šéf si na vás zasedl? Podezíráte svého muže z mimomanželských milostných pletek? Bojíte se operace? Snadná pomoc – zajděte si ke kartářce!

Vždyť přece i vaší kamarádce předpověděla do puntíku vše, co se jí později vyplnilo! Odhalila její neduhy i připomněla nepříjemné okolnosti z jejího života, na které by raději zapomněla, prozradila, co ji čeká…

Návštěvy různých astrologických poraden, numerologů, kartářek či léčitelů už dávno nejsou jen výsadou rozmařilé, bohémské smetánky. Dnes už snad neexistuje člověk, který by se na podobného „specialistu“ v životě neobrátil s přáním poznat budoucnost či dozvědět se víc o tom, co ho nejvíc trápí.

Přitom nemusíme chodit daleko. Karty. Taroty. Skleněná koule. Papír a tužka pro výpočet „vašeho“ čísla. V poslední době máme možnost dozvědět se budoucí rány či pohlazení osudu spolu s tazatelkami v pravidelném nočním vysílání televize Prima.

V pořadu Volejte věštce se střída čtveřice renomovaných věštkyň a kartářek, které vám prostřednictvím obrazovky poodhalí roušku tajemství vašeho života.

Jednou z žen, ke které se s prosbou o odpověď obrací během vysílání přibližně tři desítky tazatelů, je Jana Skálová.

Jak se z menší nenápadné blondýnky, která už pár let pomáhá svým dospělým synům s výchovou vnuků, stala věhlasná kartářka a léčitelka reiki? Na to jsme se jí zeptali osobně, když nám do redakce přišla prozradit, co nás čeká a nemine.

Paní Jana bývala původně dámskou krejčovou. Vyzkoušela si ale i profesi řidičky poštovní dodávky, pracovala jako plánovačka v ČKD Vysočany.

Přitom ovšem pilně studovala psychologii a příbuzné vědní obory. Strašně ji totiž zajímali lidé.

S kartami se rodačka ze Žiliny poprvé setkala, když byla ještě malá holka. „Jednou jsem si hrála v parku a našla celý paklík vykládacích karet. Každá karta měla svou legendu, a tak jsem je hned začala s dětmi testovat,“ vybavuje si své prapůvodní začátky Jana Skálová.

Se skutečným výkladem z karet přišla Jana do styku, když jí bylo sedmnáct. Tehdy podlehla zvědavosti a navštívila v pražských Kobylisích věhlasnou – i když bývalým režimem tutlanou – kartářku paní Halaburdovou-Míšovou.

„Ta mi hned v úvodu oznámila, že mám obdobné schopnosti jako ona a že bych se měla kartám věnovat důsledně,“ vzpomíná.

„Když se mi pak po letech do puntíku vyplnila její předpověď o zcela neplánovaném stěhování a později i o svatbě, pořádně to se mnou zacvičilo.“

Paní Halaburdová předpověděla Janě, že se přestěhuje poblíž, do Kobylis. To se ještě dalo pochopit. Když však mladičké dívce tvrdila, že bude mít nejprve syna, protože z už napevno dohodnutého termínu svatby sejde „z politických důvodů“, nevěřila a začala pochybovat.

„Pocházela jsem z obyčejné rodiny, kde nikdo neměl žádný politický škraloup, zrovna tak můj nastávající. Byla ale rok 1968 a přijely spřátelené armády. Z radnice nám přišel dopis, že se kvůli tomu všechny svatby dočasně ruší. Než se poměry urovnaly, narodil se mi první syn. Takže přece...“

Jana se začala u paní Halaburdové poctivě učit. „Nejprve jsem zvládla mariášové karty – ty také používám dodnes nejradši – pak jsem se od další kartářky, paní Broučkové, naučila ovládat žolíky a nakonec jsem propadla numerologii.“ 

Paní Skálová v sobě nakonec ještě objevila léčebné schopnosti a metodu reiki (léčebný systém vycházející z východních filosofií) dnes dokonce vyučuje na pozici mistra.

Práci ve fabrice pověsila na hřebík

Od 90. let se Jana Skálová začala věnovat kartám a výkladům profesionálně. „Mám tolik práce, že jsem musela opustit zaměstnání. Druhým rokem působím spolu s Ivanou Reginou Sádlovou, Martinou Boháčovou a Marcelou Košanovou na Primě. Už tři roky mám svou rubriku v rádiu Hey, a právě teď je v jednání pořad na rádiu Frekvence 1,“ vypočítává své veřejné pracovní aktivity Jana.

Jana Skálová ale není jen úspěšná kartářka. Léčí nemocné pomocí staré japonské metody reiki – předáváním životodárné energie.

„V Ostravě se mi například podařilo uzdravit malého – dnes šestiletého – Davida, který se narodil jen s polovinou srdce. Jeho handicap jsem rodičům předpověděla deset let před chlapcovým narozením. David není, a ani nikdy nebude zcela zdráv, ale pomocí reiki se jeho těžké postižení zlepšilo natolik, že může žít plnohodnotný život.“

Co ještě Jana předpověděla…

Kolegovi astrologovi a kartáři Václavu Pecharovi předpověděla pět let dopředu narození dvojčat – chlapců i s komplikacemi.

Paní z Českých Budějovic utekl pes, kterého zbožňovala. Karty prý jasně ukázaly uniformu a cestování se šťastným koncem. Ztraceného psíka paní po dvou týdnech přivedl policista. Prý naskočil do vlaku a odjel sám „na výlet“.

„Když jsem v roce 2002 pracovala v rádiu Prácheň, chtěl po mně ředitel stanice horoskop. Viděla jsem vodu v domě a dvojí stěhování. A odvádění zvířat. Všechno se splnilo. Když v srpnu voda brala písecké mosty, vytopila i fungl novou budovu rádia a my se stěhovali. Stěhoval se i ředitel a my mu pomáhali zachránit zvířata…“

Před pádem newyorkských „dvojčat“ 11. září 2001 pociťovala Jana podivné napětí. Karty jí ukazovaly pád jakýchsi „mostů“… „Ten den jsem přesně cítila nebezpečí ze vzduchu,“ říká Jana.

Janu Skálovou můžete kontaktovat na jejích stránkách: www.janaskalova.estranky.cz, e-mail: jankaskalova@seznam.cz

Reklama