Jistě, že se lze pomocí Tarotu pokusit zjistit předem, kdo se bude po volbách více radovat. Jsou to ale jenom karty, takže žádné dogma. Když tedy „jedu“ přes pocity lídrů stran, vypadá výklad takto:

k

ODS - 7 mečů, 10 mečů, 7 disků

TOP 09 - 8 pohárů, poustevník, 5 pohárů

VV - Král holí, 5 mečů, princezna holí

ČSSD - Eso mečů, 2 mečů, 10 holí

Komunisti - 7pohárů, 10 pohárů, umění

Zelení - 6 mečů, 2 holí, 3 disků

Ultrapravice - 3 pohárů, 10 disků, veleknežka

Když vám to přeložím, tak o špetku víc se raduje pan Paroubek, ovšem v zápětí, to je ta 10 holí, zjišťuje, že mu je radost tak trochu k ničemu.

Desítka holí se dá přeložit jako „nevím, co mám dělat“, „cítím se tlačen a nevím, jak z něčeho ven“.

Trochu mi to připadá, že bez pomoci jiné strany nebude ČSSD ani jako vítěz voleb schopna se samostatně ujmout vlády.

Paroubek se, jak víme, spojí třeba se samotným Ďáblem - tedy i s komunisty, které výsledek podle Tarotu nepřekvapí, ale také nijak nesejme.

Když se na to dívám, tak povolební situace vypadá hodně patově, napjatě a bude tu spousta neúspěšných jednání, hodně ohně, skoro válečný stav (samozřejmě obrazně).

Trochu lépe, ale jen maličko, si následující období povede pravice, ale až po urputných bojích a mnoha jednáních. Skoro to vypadá na nějakou koalici, která vznikne za jasných podmínek, které se nebudou ale každému líbit.

Trochu mě překvapuje pocit představitelů ultrapravice. Ti by mohli být mile překvapení. Ne, že by vyhráli volby, ale možná dostanou větší podporu, než očekávali.

Podtrženo sečteno, pokud se nestane nějaký zázrak, který by změnil nastavený stav, po kterém jede Tarot, mohla by být pravice z výsledku zklamaná. A to pro ty, kterým je blíž pravicové myšlení, tedy ani pro mě a kolegy v redakci, není zpráva, kterou bychom chtěli slyšet.

Nezbývá než držet palce a jít volit.

Chci se mýlit - hodně!

Reklama