Konzervativní strana, Liberální strana, Quebecký blok, Nezávislí… A také Strana sexu. Z takové nabídky bude moci vybírat příští úterý kanadský volič během tamních parlamentních voleb.

Právě Strana sexu, která kandiduje v provincii Britská Kolumbie, si získala nebývalou pozornost tématy, jimiž se zabývá. A také svým volebním heslem: „Sex je dobrý, oddejme se mu.“ Přesto si její představitelé nedělají iluze, že by si rozdělovali místa v kanadských zákonodárných sborech.

„Neděláme kampaň proto, abychom byli zvoleni. To je nemožné ve volebním systému, kde se hlasuje o každém kandidátovi, což znehodnocuje malé strany,“ tvrdí šéf sexumilců John Ince. Ten je mimochodem majitelem sexshopu, není tedy vyloučeno, že jde i o dobrý reklamní tah.

V Kanadě bude jedna strana láikat voliče k urnám sexem

Z programu Strany sexu...

  • Nový předmět na školách - seznámí s prospěšností sexuálního života; poradí, jak navázat s partnerem vztah založený na důvěře; naučí je být tolerantní k homosexuálům. Součástí by měl být i kurz erotických masáží.
  • V každém parku a na každé pláži kout určený pro nudisty.
  • Podporu sexuálního života seniorů (například ustavením zdravotních sestřiček specializovaných na sexuální péči).
  • Místo současného Královnina svátku (připomíná prudérní královnu Viktorii) Svátek Érota, řeckého bůžka lásky.
  • Svatý Valentýn státním svátkem a volným dnem.

Více na stranických stránkách www.thesexparty.ca

Jakou má strana skutečně šanci? Minimální. V minulých volbách získala jen 305 hlasů. Zřejmě se z Kanaďanů stávají asexuálové…

Zdroj: server France 24

Volila byste Stranu sexu u nás? Vzpomínáte na Nezávislou erotickou iniciativu?

Reklama