Prestižní ocenění Volba spotřebitelů 2007 – Nejlepší novinka zná své vítěze!

Na slavnostním ceremoniálu bylo vyhlášeno rekordních 26 vítězných výrobků / výrobkových řad.

 

26. dubna večer vyhlásila společnost Atoz Event výsledky 7. ročníku programu Volba spotřebitelů 2007 – Nejlepší novinka, který oceňuje novinky a inovace na českém trhu rychloobrátkového zboží. Vítězné výrobky byly vyhlášeny v rekordním počtu 26 kategorií. Spotřebitelé vybírali z 80 přihlášených výrobků / výrobkových řad. Ocenění byla udělena na základě exkluzivního výzkumu na jediném reprezentativním panelu 2000 domácností agentury GfK Praha. Slavnostní ocenění ve Slovanském domě proběhlo za podpory generálního partnera programu, společnosti Wincanton, předního poskytovatele logistických služeb na českém trhu. Večerem provázela Bára Štěpánová.

 

Také v letošním ročníku byl program Volba spotřebitelů 2007 – Nejlepší novinka výrazně inovován. Systém hodnocení výrobků respondenty se nově skládal ze dvou částí – atraktivity výrobku pro spotřebitele a úmyslu jej opětovně zakoupit. Podíl úmyslu výrobek znovu zakoupit na celkovém skóre byl vážen podle počtu respondentů, kteří jej již vyzkoušeli. Nově také společnosti získají přehled výroků, kterými respondenti přihlášené výrobky vlastními slovy ohodnotili.

 

U vítězných výrobků lze u mnoha kategorií spatřit dva hlavní trendy, které spotřebitele zaujaly – důraz na zdravotní benefity produktu a jednoduchost jeho užití či usnadnění života. Do první skupiny patří třeba BEBE DOBRÉ RÁNO KAKAOVÉ - 25 % CUKRU, NESTLÉ CELOZRNNÉ CEREÁLIE, APETITO KIDIBOO či ZEUS a HÁDES. Do druhé skupiny, tj. skupiny snadného užití, můžeme zařadit např. TEKUTÉ OMÁČKY PRIMA CUCINA, MAGGI NÁPADY, WOOLITE COLOR nebo PRACHOVKU PRONTO DUSTER.

 

Přehled vítězných výrobků v jednotlivých kategoriích:

 

Kategorie

Výrobek

Společnost

Oplatky

řada VLNKY

Opavia, a. s.

Zdravé snacky

BEBE DOBRÉ RÁNO KAKAOVÉ - 25 % CUKRU

Opavia, a. s.

 

Čokoláda

řada MILKA TABULKOVÉ ČOKOLÁDY

Kraft Foods CR s. r. o.

Cereálie

řada NESTLÉ CELOZRNNÉ CEREÁLIE

Cereal Partners Czech Republic, s. r. o.

Jogurty a dezerty

LIPÁNEK DUO MAXI

MADETA a. s.

Másla a pomazánky

CHOCEŇSKÉ POMAZÁNKOVÉ MÁSLO

S PIKANTNÍ KLOBÁSOU

Choceňská mlékárna s. r. o.

 

Sýry

řada APETITO KIDIBOO

TPK, spol. s r. o.

Uzeniny

řada ZEUS a HÁDES

KMOTR – Masna Kroměříž a. s.

Mražená zelenina

řada NOVÝ MOCHOV

ARDO Mochov s. r. o.

Mražené polotovary

řada GUSEPPE PIZZERIA

GUSEPPE a. s.

Polévky

řada POCTIVÉ POLÉVKY

VITANA, a. s.

Koření a dochucovadla

STEAK 7 PEPŘŮ

VITANA, a. s.

Omáčky

řada TEKUTÉ OMÁČKY PRIMA CUCINA

VITANA, a. s.

 

Dehydratované výrobky

řada MAGGI NÁPADY

Nestlé Česko s. r. o.

Doplňky stravy

řada ENERGIT

VITAR, s. r. o.

Džusy

řada RELAX PREMIUM

 

TYMBARK – MASPEX CZECH s. r. o.

Víno

řada ZÁMECKÉ SKLEPY BZENEC – CELLARIUM BISENCII

Moravské vinařské závody Bzenec s. r. o.

 

Pivo

řada STAROPRAMEN 0,5 l

Pivovary Staropramen a. s.

Péče o pleť

řada AB – YOUNG CARE

AB Cosmetics s. r. o.

Sprchová kosmetika

řada PALMOLIVE OLIVE MILK

 

COLGATE – PALMOLIVE Česká republika spol. s r. o.

Péče o barvené vlasy

řada GARNIER COLOR NATURALS

L’ORÉAL Česká republika

s. r. o.

Dětská hygiena

HELEN HARPER VLHČENÉ UBROUSKY

ONTEX CZ s. r. o.

 

Dámská hygiena

řada VLOŽKY CARINE ULTRA

FIDE s. r. o.

Péče o prádlo

WOOLITE COLOR

Reckitt Benckiser, spol. s r. o.

Mechanický úklid povrchů

PRACHOVKA PRONTO DUSTER

SC Johnson s. r. o.

 

Úklidové prostředky

řada DR. DEVIL 3 V 1 TEKUTÉ WC BLOKY

TOMIL s. r. o.

 

 

Kompletní přehled všech výrobků, které se zúčastnily letošního ročníku marketingového

programu Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka, naleznete na www.volba–spotrebitelu.cz.

 

Ocenění odborné poroty

Po uzavření registrace výrobků do programu Volba spotřebitelů 2007 – Nejlepší novinka se každoročně sejde porota složená z odborníků na retail a rozdělí výrobky do kategorií. Úkolem poroty je také udělit ocenění Nejinovativnější výrobek z produktů přihlášených do programu. Letos toto ocenění získala řada sýrových výrobků pro děti APETITO KIDIBOO, která vyhrála rovněž v kategorii Sýry. Porotce především nadchla myšlenka produktu, jehož záměrem je naučit děti zdravě mlsat, a design výrobku.

 

Volba čtenářů

V rámci podpory ocenění proběhly v březnu a dubnu na internetu spotřebitelské soutěže, ve kterých uživatelé vybírali absolutního vítěze ze všech zaregistrovaných produktů. Na internetových stránkách www.akcniceny.cz získaly nejvíce hlasů tabulkové čokolády Milka od společnosti Kraft Foods CR s. r. o., na www.finance.cz a www.femina.cz vyhrály džusy Relax Premium od společnosti TYMBARK – MASPEX CZECH s. r. o.

 

„Letošní ročník je dalším rekordním v pořadí. Zájem firem o účast nás utvrzuje v tom, že program je pro výrobce a distributory, a hlavně pro jejich novinky a inovace, přínosný a nabízí jim mnoho bonusů,“ říká Radka Reichelová, projektová manažerka programu ze společnosti Atoz Event. „Na českém rychloobrátkovém trhu sice hraje dominantní úlohu cena, avšak spotřebitelé se stále více rozhodují na základě kvality produktu a bonusů, které jim výrobek může nabídnout. Smyslem programu Volba spotřebitelů je právě zvýšit důraz na kvalitu produktů. Existenci ocenění hodnotí kladně i sami spotřebitelé.“

 

Společnosti, které ocenění získaly, jej budou moci po dobu jednoho roku používat při propagaci vítězných výrobků. Logo Volba spotřebitelů 2007 – Nejlepší novinka tak bude možné vidět na obalech produktů, v reklamě a v rámci nejrůznějších marketingových aktivit firem.

 

Nový retailový partner programu

Novým retailovým partnerem programu se v ročníku 2007 stal SPAR Česká obchodní společnost s. r. o. Vítězné výrobky budou v řetězci Interspar promovány prostřednictvím letáku, POS materiálů a nadstandardního umístění. Promoční akce bude spuštěna na přelomu května a června a bude doprovázena dalšími marketingovými aktivitami.