Bohatě nabírané, jemně skládané, šikmo střižené, decentní i nabubřele provokativní. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Žádný.
Kde je najdeme? V jemné a minimalistické verzi na lemech výstřihů, jako ukončení rukávů, na žensky šik sukních a šatech ke kolenům. Ale i v té lehce agresivní formě na širokých cikánských sukních a dlouhých večerních šatech. Volánové sukně v gipsy stylu nám přetrvaly z minulé sezony, jen barevnost je jemnější, pastelovější a materiály lehčí, transparentnější. Hodí se k nim jednoduché topy a střízlivé blůzky.


Volán dokáže být romantický, ale i střízlivý. Záleží na vzoru, materiálu a pochopitelně na kombinaci jednotlivých prvků.

Že umí být volány i velmi decentní a elegantní, dokazuje obrázek šifonových šatů z dílny mé oblíbené návrhářky Vionnet. Volány jsou zde hladce položeny na šikmo střižené sukni a dodávají modelu jen strukturu a křehký pohyb.

Nebo zase naopak okázale dekorativní, jak je vidíme na černých večerních šatech ze čtyřicátých let.

Jak jsme se mohli přesvědčit, v každém módním období si volány našly své místo. Dokonce i v té praktické a neromantické době, jako je právě ta naše, mají své nositelky.

Jednou jsem se chtěla zařadit mezi ně. Ale... Kdysi jsem dostala romantický záchvat a přivezla jsem si z Maďarska tyrkysovou volánovou sukni z gázoviny. Byla krásná... ale měla jsem ji jen párkrát na sobě. Prostě jsem se v ní nějak necítila, připadala jsem si jak cukrlátko. 
Jediné volánky, které jsem ochotna nosit, jsou na jemňounkém šifonovém, šikmo střiženém topu. Nechala jsem se k němu „ukecat" v mém oblíbeném butiku a musím říct, že jsem udělala dobře. Přece jenom, špetka ženskosti jednou za čas nezaškodí.

A co vy a volány a kanýrky?
Protiví se vám, nebo je nosíte?
Máte doma něco s volánky?
Kam to nosíte?
Myslíte, že volány jsou jen pro romantičky?
Napište mi.