Společnost LEGO Group představila zcela novou řadu LEGO® DREAMZzz™, která oživuje kreativitu dětských snů prostřednictvím nového televizního seriálu a stavebnic. Vytváří tak neuvěřitelný zábavný zážitek, ve kterém je dětská fantazie a kreativita prioritou.

Celosvětová studie ukazuje význam snění pro kreativitu
Řada LEGO® DREAMZzz™ byla vyvinuta společností LEGO Group na základě globálního výzkumu s více než 23 000 dětmi ve věku 6-12 let z 29 různých zemí. Studie se zabývala dětskou představivostí, psychologií snů a jejich významem pro zpracovávání emocí, řešení problémů a zároveň i významem hry pro kreativní rozvoj. 

64c78147e6a6cblobid0.png

Z výzkumu v České republice vyplynulo, že sedm z deseti dětí (71 %) zažívá složité emoce v každodenním životě, jako jsou stres nebo osamělost. Nejčastější příčinou těchto negativních emocí uvádí školu (38 %), třetina uvádí nemoc (33 %) a pětina kamarády (17 %). Více než desetina (11 %) z těch, kteří prožívají nelehké emoce, uvádí, že zažívá více nočních můr. Téměř dvě třetiny (62 %) uvádí, že noční můry dokáží ovlivnit zbytek jejich dne.

Odborníci na spánek však upozorňují, že sny mohou hrát klíčovou roli při zpracovávání složitých emocí a při zapojení dětské představivosti. Většina dětí (86 %) zažívá během snění pozitivní emoce a mnohé z nich uvádějí, že po probuzení ze snů benefitují. Více než polovina dětí (56 %) tvrdí, že jim pozitivní sny pomáhají být přes den kreativnější. Téměř stejný počet dětí (54 %) vymýšlí nápady, které by mohly využít, až se probudí. Načež 52 % dětí tvrdí, že i čas strávený hraním ovlivňuje jejich sny.

64c7814b0a7f2obrazek.png

Psycholožka a odbornice na behaviorální spánek Dr. Shelby Harrisová, která na výzkumu spolupracovala se společností LEGO Group, uvedla: „Děti jsou přirozenými snílky a dobrodruhy, ale s přibývajícím věkem je společenský tlak začíná omezovat a omezuje jejich fantazii. Snění je univerzální fenomén, který děti na celém světě obecně vítají. Vzhledem k tomu, že v jejich každodenním životě přibývá stresu a požadavků, je v dnešním světě důležité podporovat volnou hru a kreativitu. Výzkum jasně prokázal, že u dětí, které mají přístup k volnému času na hraní, se zvyšuje četnost snění, a v důsledku toho se cítí šťastnější a mají větší fantazii. Je skvělé vidět nový obsah, jako je řada LEGO® DREAMZzz™, která dětem ukazuje, jak lze naše sny využít v reálném světě a pomoci jim tak naplno rozvinout jejich tvůrčí potenciál."

Vstupte do světa snů: Společnost LEGO představila televizní seriál LEGO® DREAMZzz™
Televizní seriál LEGO® DREAMZzz™ následuje dobrodružství kamarádů ze školy – Matea, Izzie, Coopera, Logana a Zoey. Ti se připojí k tajné organizaci a naučí se využívat sílu jejich představivosti na cestě do Snového světa, a také aby porazili strašlivého Krále nočních můr! Televizní seriál LEGO® DREAMZzz™ odstartoval s prvními deseti epizodami 15. května. V srpnu jej doprovodí další epizody a zbrusu nové stavebnice.

„LEGO® DREAMZzz™ je náš první koncept, který oslavuje úžasný svět snění a zkoumá, co se stane, když se sny stanou skutečností, obyčejné děti se stanou neobyčejnými a kreativita se stane superschopností!”, jak řekl Cerim Manovi, Kreativní ředitel řady LEGO® DREAMZzz™. „Chceme, aby se děti nebály realizovat své nejdivočejší sny a při snění si užívaly skutečnou sílu své tvůrčí představivosti. A to je teprve začátek!”, dodává Manovi.

Prvních deset dílů seriálu LEGO® DREAMZzz™ je ke zhlédnutí na YouTube v playlistu LEGO® DREAMZzz™ a také je k dispozici ke sledování na ČT :D, Netflixu nebo Amazon Prime. V srpnu se fanoušci dočkají dalších deseti dílů.

Náš TIP: Nové stavebnice LEGO® DREAMZzz™

LEGO® DREAMZzz™ Izzie a králíček Bunchu (71453)

64c77e5c782d2obrazek.png

Pomozte Izzie stvořit velkou verzi jejího oblíbeného plyšáka a zachránit plyšového králíka, kterého unesl přízračný Škleboun.

LEGO® DREAMZzz™ Mateo a robot Z-Flek (71454)

64c77ea805180obrazek.png
Proměňte Z-Fleka na parádního robota a pomozte Mateovi zachránit Jaydena, kterého unesla příšera z nočních můr.

LEGO® DREAMZzz™ Šklebostráž (71455)

64c77ea0556c2blobid0.png


Pomozte Mateovi a Z-Flekovi zachránit kamaráda Coopera ze zlých spárů Šklebostráže, který je se svou kořistí na cestě za Králem nočních můr.

LEGO® DREAMZzz™ Želví dodávka paní Castillové (71456)

64c77ece6fecbobrazek.png
Vyberte si ze dvou možností sestavené této parádní dodávky. V základní podobě má stavebnice Želví dodávka paní Castillové pohyblivá kola a sundavací střechu. Ve variantě ponorky má želví dodávka jako doplněk raketu a pohyblivý periskop.

LEGO® DREAMZzz™ Létající kůň pegas (71457)

64c77ee64debdobrazek.png
Podobně jako v televizním seriálu se tu odehrává příběh Zoey a její záchranné mise za kamarádkou Novou, kterou unesla noční můra Susan na létajícím koni pegasovi.

LEGO® DREAMZzz™ Krokodýlí auto (71458)

64c77f0ba3b28blobid0.png
Vytvořte parádní auto, které pomůže zachránit Jaydena před děsivým Nočním lovcem. Máte na výběr mezi sestavením krokodýlího auta k boji proti nočním můrám a super rychlým terénním autem a mini loďkou k jejich pronásledování.

LEGO® DREAMZzz™ Stáj snových stvoření (71459)

64c77f3983b80blobid0.png
Přesuňte se do kouzelného světa plného přírodních detailů a nových kamarádů, kde se setkáte s bájnými stvořeními a budete se start o kouzelné květiny. Máte na výběr mezi ozdobením jelena jako létajícího pegase nebo nádherného ochránce lesa.

LEGO® DREAMZzz™ Vesmírný autobus pana Oze (71460)

64c77f4777954obrazek.png
Postavte Vesmírný autobus pana Oze a naplňte ho minifigurkami důležitých postav, jako je Mateo a pan Oz, kteří pomohou zachránit Svět snů před bandou stvoření z nočních můr.

LEGO® DREAMZzz™ Fantastický domek na stromě (71461)

64c77f7dd3899obrazek.png
Stavebnice je inspirována kouzelným domkem na stromě, kde se scházejí hrdinové seriálu a obsahuje tři části: kuchyň paní Castillové, pokoj Izzie a Matea a obývací pokoj, a navíc vyhlídkovou věžičku a parádní houpačku.

LEGO® DREAMZzz™ Žraločkoloď z nočních můr (71469)

64c780736592dblobid0.png
Noční lovec unesl Izziina oblíbeného plyšáka a spojil ho s pirátskou lodí, aby vytvořil strašlivou loď ve tvaru příšery, kterou si teď děti postaví.

LEGO® DREAMZzz™ Snová vesnička (40657)

64c7807901743obrazek.png
Vesnička je fantastickým místem, kam se hrdinové často vydávají ve svých snech, a je plná snových stvoření a kouzelných obchůdků jako je kouzelný obchůdek, pekárna a kovářská dílna. Děti si mohou hrát na nakupování nebo přestavět moduly a vytvořit obrannou věž, aby se připravily na útok Šklebounů!

64c781099dd87obrazek.png
 

Reklama