Dobrý den do redakce Žena-in.

Mé volání SOS je o řešení situace, ve které jsem se ocitla díky upřímnosti manželky kolegy mého přítele.

Nevím, co dělat.
Můj přítel Marek a Jakub jsou kolegové ve velké firmě a sedí spolu s dalším kolegou v kanceláři. Pracují spolu už dva roky, chodí spolu na obědy a všechno se zdálo být ok.

Dokonce jsem se seznámila i s Jakubovou ženou Alicí.
Spolu s Jakubovou rodinou jsme byli i v zimě na víkendové chatičce.
Nedlouho potom mi začala psát  Alice. Zmínila se i o tom, že jí Jakub řekl, jak je Marek v práci nesnesitelný se svým každodenním povídáním o našem novém papouškovi. Trochu mě to udivilo, ale nevěnovala jsem tomu pozornost.

Nedávno jsme si s Alicí začaly zase psát, co děti a zvířátka, znáte ty konverzace, když někoho znáte jen tak trošku. Tentokrát už se rozepsala o tom, jak Jakub už nemůže Marka vystát, jak je Marek hrozný a nepříjemný atd. Zarazila jsem se a přepadl mě špatný pocit. Od Marka jsem doma neslyšela na Jakuba žádné špatné slovo, je fakt, že o něm už tak často nemluví jako dřív, ale to snad neznamená, že mají nějaký problém.

Horší je, že Jakub nedokáže Markovi říct, co ho vlastně štve. Takže ten ani nemá šanci něco změnit. Nezdá se mi, že by Marek měl být až tak příšerný, jak Alice píše, a vůbec se mi to nelíbí. Sice to doplňuje slovy, že si to kluci musí vyříkat mezi sebou a tak nechápu, proč mi to celé napsala.


O víkendu máme jet s Jakubovou rodinou zase na chatu.  A tak přemýšlím, co dělat. Mám si s Markem promluvit ještě před víkendem, nebo to prostě nechat být?

Děkuji za názory a rady. Lenika

Reklama