Vojtěch Bernatský, moderátor, 43 let

Moje maminka mi často vypráví, jak jsem už na nočníku při tlačení imitoval slovenského sportovního komentátora Karola Poláka. No a tuhle svoji imitátorskou schopnost jsem hned několikrát využil i při návštěvě Mikuláše s čertem. Vždycky, když po mě chtěli písničku, nebo básničku, nasadil jsem svého Karolka a tak jsem je rozhodil, že byli na mě jako na andílka a měl jsem vždycky nejvíc sladkostí. Naše děti zatím moc nestersujeme a řešíme si Mikuláše v rodinném kruhu, ale myslím, že by tam mohl náš dvouletý Matyáš hodit tátu a měl by vyhráno. Tak hlavně zdraví a krásného Mikuláše.

Zorka Hejdová, moderátorka, 28 let

Já jsem se  vždycky strašně bála, ale jako dítě jsem uměla velmi dobře hrát na klavír, takže to vždycky zachránilo moje číslo, které jsem povinně odehrála, a všechno bylo dobrý.  Nejsem ale úplně příznivec Mikulášů a čertů, protože mě to jako dítě vždycky strašně děsilo. Asi až jednou budu sama máma, budu své děti šetřit. Tradici držet budu, ale budu se snažit vybrat asi nějaké přátele, kteří to budou brát velmi pozvolna a opatrně.

Barbora Mottlová, herečka a zpěvačka, 32 let

Jako malá jsem byla šprtka. Vždy jsem se těšila, až se předvedu před Mikulášem, jak krásně a precizně zpívám Ach synku, synku nebo O hřebíčku zahradnický. Když došlo na věc, byla jsem tak nervózní, že jsem byla ráda, když jsem něco „odkejhala“.

Reklama