Teenagerovský idol Vojta Kotek (21) je nejen talentovaný herec, ale věnuje se také charitě. Několik let je už tváří televizní akce Kuře – Pomozte dětem.

Proto vybízí své příznivce, aby se i oni vzdali útraty třiceti korun a aby alespoň tento malý obnos poslali prostřednictvím DMS právě na projekt Kuře, který má pomoci opuštěným a nemocným dětem.
 

„Protože mám zvýšený růstový hormon, tak mi rychle rostou nehty na nohou. To znamená, že mám velkou spotřebu ponožek. Když budu pár dní chodit s dírami na nohou, těch třicet korun za jedny ponožky hned ušetřím,“ svěřil se Vojta, který se už těší, jak o Velikonočním pondělí nebude doma, ale v přímém přenosu na televizní obrazovce.

„Nebudu se přejídat u rodičů, nebudu muset holky vyšlehávat, nikdo mě nepolije vodou ani mě nebude nutit k pumprlíku alkoholu. Místo toho pomohu dobré věci. Když si vzpomenu, kolik peněz se už v této sbírce vybralo, zdá se mi, že nežijeme zas až v tak zkaženém světě,“ tvrdí Kotek.

Vojta má už za sebou patnáct filmů. Slavným se stal v šestnácti letech díky Snowboarďákům. A také díky televizními románu Pojišťovna štěstí. Vystudoval španělské gymnázium a teď navštěvuje Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku.

„Když se poštěstí, vysokou školu budu mít za rok hotovou a budu se snažit věnovat se režii. Ale zatím jsem především herec. Teď například s režisérkou Andreou Sedláčkovou točím televizní film Malá pražská Mata Hari,“ dodává Vojta Kotek.
Reklama