První číslo časopisu VOGUE CS je o svobodě, o ženách s názorem a odvahou mluvit a mluvit nahlas, je věnováno Olze Havlové.

5b7a9b870c33fobrazek.jpg
Mnohé, včetně mě, velmi překvapila obálka, následně i samotný obsah. Tento módní nováček se totiž vydal zcela jinou cestou, než asi většina z nás, módních závisláků a nadšenců, očekávala. Postrádá barevné titulky, líbivé módní editorialy a další typické aspekty časopisu tohoto ražení. Československá edice VOGUE je jiná od mezinárodních mutací, tak trochu alternativní, možná až kontroverzní. Klasickou módní fotku střídají fotky analogové, velké fotografy nahradili mladí umělci v čele s Michalem Pudelkou a texty nejsou vždy jen oddechové, mají hlubší myšlenku, sílu, kapku filosofie a snahu zanechat stopy. Ještě aby ne, když je hlavním tématem svoboda, módní tvorba za účelem říci názor a feminismus. VOGUE CS je jiná, není asi pro každého, ale rozhodně si zaslouží ono „wow“, protože se nebála vykročit jiným směrem a získat si přízeň každého, kdo miluje módu, ale nestojí jen o bezduché listování. Přesto, měla by módní bible být počinem kontroverzním a tolik odlišným od jejích sester z jiných zemí?

Já sama jsem byla překvapená hodně, čekala jsem „šťavnaté“ a hravé číslo, tohle si s sebou nese mnohem víc. A možná, že nehraje sytými barvami, za to je plná zajímavého čtení a módních editorialů, které sice nejsou tak „fashion“, jak bych si představovala, ale rozhodně jsou originální a jedinečné. Já dávám palec nahoru slovenským textům, ty mě baví moc, vzpomínce na Havla a jeho uměleckou tvorbu a ze všeho nejvíce úvodníku šéfredaktorky Andrey Běhounkové. Ten totiž tento počin odstartoval s velkou grácií. 

5b7a9c0de62c3obrazek.jpg

Jste čtenářky VOGUE a pořídily jste si už jeho československou verzi?

Uložit