Vodopád Bílá Smrž
Tento vodopád najdete na Šumavě a je největší v této oblasti. Nachází se v národní přírodní rezervaci a měří celých 13 metrů. Je tvořený stupni a kaskádami a na několik místech přímo víří a proudí. Abyste měli na vodopád dobrý výhled, doporučujeme vyhlídku, která se nachází přímo nad ním. Z té budete mít krásný pohled na celou přírodní krásu. Pokud byste si chtěli k vodopádu udělat výlet, můžete se vydat po červené od Černého jezera (cca 4 km) nebo od železniční stanice Hamry.

647882f287d7cobrazek.png
Foto. Wikipedia

Mgr. Zdeněk Kubeš, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commonsc

Pančavský vodopád
Najdete ho v Krkonoších jakožto součást potoka Pančava. Pyšní se tím, že se jedná o nejvyšší vodopád u nás (148 m), má několik pramenů a stupňů. Na jaře dokonce může dosahovat délky až 162 metrů, a to ve chvíli, kdy taje sníh. Do 30. let tu byly i vyhlídkové budky pro návštěvníky a turisty. Majitel Labské boudy je tu nechal postavit a když se turisté nahromadili, vypustil připravenou nádržku a vodopád pak zvýšil svůj průtok. Vodopád se nachází v první zóně KRNAPU.

64788203b097bblobid0.png
Foto: Shutterstock

Satinský vodopád
Malý, ale neuvěřitelně fotogenický vodopád – tak bychom nazvali ten Satinský, který se nachází v Beskydech. Nečekejte nic obrovského, vodopád měří jen 1,7 metrů, ale jeho šumění bychom mohli poslouchat hodiny. Přístup je na něj z Medvědí stezky, ale tuto trasu nedoporučujeme pro malé děti, protože cesta může být místy trochu krkolomná.

647882468a863blobid0.png
Foto: Shutterstock

Vodopád Bílého Labe
Krkonošský vodopád Bílého Labe není tolik strmý, ale podívaná je to krásná. Je dost známý, takže se připravte na větší počet lidí, zvlášť, pokud se vydáte ve frekventovanou hodinu. Doporučujeme absolvovat trasu od pramene k soutoku Labe, která je dlouhá cca osm kilometrů. Nebo zvolte cestu po modré, tzv. Weberovu trasu, od Špindlerova mlýna po Boudu u Bílého Labe. Cestou potkáte i Velký vodopád, vodopád Velký skok nebo Balvanový vodopád.

6478829982d32obrazek.png
Foto: Shutterstock

Rešovské vodopády
Několik kilometrů od Rýmařova se v Nízkém Jeseníku nachází Rešovské vodopády, které měří 10 metrů a před dávnou dobou pod nimi byl i vodní mlýn. Od Rešova se k vodopádům dostanete asi po jednom kilometru a trasa je velmi hezká, zahrnuje i dřevěné můstky a schody. Rešovským vodopádům se také někdy říká Moravský prales.

647882e5944f6blobid0.png
Foto: Shutterstock

Zdroj: cestovinky, kudyznudy, resovske-vodopady, travelking

Čtěte také:

Reklama