Když jsem byla v roce 1992 na Tenerife, pobývala jsem s kamarádkou ve středisku Playa de las Américas na jihu ostrova. Protože ani jedna nejsme opékací typy, vydávaly jsme se na výlety.

Pro turisty je zde opravdu uděláno vše – i autobusy zadarmo (ne MHD), které nás dovezly např. do jedné z hlavních atrakcí – do bananerie neboli na farmu, kde se pěstují banány. Protože to už je přeci jenom déle, z prohlídky mi nejvíce v paměti utkvěla ochutnávka banánového likéru. Kamarádce jsem tam koupila ryze nebanánový suvenýr – kmínek palmy. Je to asi deseticentimetrový kus „kmene“ palmy z obou stran zavoskovaný. Kupodivu, palma se chytla, přežila českou kancelář a dodnes přebývá v českém obýváku.

Další naše kroky vedly do „Barranco del Inferno“ neboli do Pekelné rokle. Tento kaňon se nachází na severovýchod od města Adeje, které žije hlavně z produkce rajčat a banánů. A nás do tohoto města o 12 000 obyvatelích dopravil za úsměv řidič městského autobusu.

V tomto kaňonu máte možnost vidět jednu z nejkrásnějších krajin Tenerife. Cesta vede nejprve po vrstevnicích, poté klesá, až vás dno kaňonu dovede k cíli. Než k němu ale dojdete, zblízka poznáte rostlinstvo: různé druhy kaktusů, keřů, stromů a travin. Na jednom z kaktusů potkáte červce – breberu, která se používá jako potravinářské barvivo (červené), ale pokud vím, tak je to zakázané.

Cestou k vodopádu, která je vaším cílem, několikrát překročíte říčku. Ta je prý za dešťů nezvládnutelná – ale to nevím, neb já tam byla za slunečného počasí. Vodopád je 80 m vysoký a voda dopadá do malého jezírka.

Proč se trmácet za nějakým vodopádem? No proto, že na Tenerife jsou stálé zdroje vody a toky spíše vzácností. A protože takovouto záplavu zeleně v Česku prostě nepotkáte.

Pochodu se bát nemusíte – cesta je průběžně opravována, čehož jsem byla svědkem, a i netrénované osoby to zvládnou. Chce to určitě dobré boty, čapku a lahev s vodou.  

 

Více informací žádejte na www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 2 / 24 94 70 00 nebo +420 / 2 / 24 94 65 59.

 
Reklama