Kdyby se nás před dovolenou někdo zeptal, na co se nejvíce těšíme, tak se shodneme na plánovaném výletu do libereckého aquaparku Babylon. A když se nás dnes někdo zeptá, co se nám na dovolené líbilo nejvíce, tak opět společně odpovíme, že liberecký aquapark Babylon...

Radost a zážitky z tohoto vodního ráje byly o to větší, že s námi byl náš malý Vodníček, Josífek. Je to vlastně už pokročilý Vodník, protože za sebou máme rok plavání s batolaty. A i když jsme měli zpočátku strach, jestli to Josífek celý den v aquaparku vydrží, dopadlo to nakonec moc dobře.

K branám aquaparku jsme dorazili chvíli po otevření, asi v půl jedenácté dopoledne. Před pokladnou už stála poměrně dlouhá řada, což nás ovšem nemohlo odradit. Zaplatili jsme vstupné na celý den, vyfasovali jsme magnetické karty a mohli jsme se v klidu převléknout v kabinkách. V Babylonu jsou kabinky průchozí, dveře se zavírají společně otočením madla. Po převlečení vyjdete druhými dveřmi, rovnou k uzamykatelným skříňkám. Ty fungují na vratnou dvacetikorunovou zálohu a jejich klíček je zavěšený na gumové pásce, kterou si pohodlně připevníte na zápěstí nebo na kotník.

Před vstupem do systému bazénů jsme prošli ještě sprchami a mohli jsme si v klidu prohlédnout celý prostor aquaparku. Ten je složen ze tří, navzájem propojených hal a rozkládá se na prostoru asi 5  000 m2. Vodní plocha zabírá více než 700 m2.

Hned u vstupu je klasický bazén, který zabírá celou jednu velkou halu. Na bocích bazénu jsou umístěny chrliče vody, vprostřed je obrovský vodotrysk. V nejrůznějších koutech bazénu jsou také podvodní proudy.

Nalevo od velkého bazénu je labyrint podvodních jeskyní, s akvárii a relaxačními místy, kde se dá poslouchat hudba. Nad jeskyněmi je menší kulatá vířivka s teplou vodou a také parní lázně, sauna a ledová jeskyně. Pokud si chcete odpočinou, můžete si vybrat jedno z lehátek v klidové zóně, zajít si na masáž nebo do solária.

Napravo od velkého bazénu je hala s velkým dětským brouzdalištěm, iglů, které se dá podplavávat, široká skluzavka a také divoká řeka. Kromě toho jsou v této hale umístěny čtyři tobogány. Tři "obyčejné", různě dlouhé, a ten čtvrtý je místní atrakcí. Jde o tzv. space-ball. Ze začátku jedete jako obyčejným, ale uzavřeným toboganem. Na konci tunelu jste velkou silou vymrštěni do obrovského trychtýře, kde se několikrát ve velké rychlosti otočíte dokola, až spadnete do bazénu pod vámi, který má hloubku asi 2,6 m. A když nemáte odvahu si tenhle tobogán vyzkoušet, můžete se na ostatní odvážlivce podívat z galerie, která je umístěna přímo nad obrovským trychtýřem.

Ve druhém patře je ještě fontánová hala s brouzdalištěm, u které se, v případě hezkého počasí, otevírá střecha. Pokud je hezky, můžete také navštívit novinku, sluneční terasu. Když jsme v aquaparku byli my, venku bylo bohužel docela nevlídno.

Jestliže vás přepadne hlad, žízeň nebo jen chuť na něco dobrého, můžete se občerstvit v jednom ze tří bister. Ale nelekněte se, v celém areálu aquaparku se platí zvláštní měnou, což je babylonská babka. Za normální stokorunu vám směnární automat napočítá čtyři babylonské čtvrťáky, a jen tak pro zajímavost, za jeden si můžete koupit třeba párek v rohlíku, nebo zmrzlinu, za dva se posilníte kávou nebo za tři je pro vás přichystána čtvrtka grilovaného kuřete.

V aquaparku jsme se opravdu dosytosti vyřádili. Náš malý Vodníček si vyzkoušel i jeden z mírnějších tobogánů, ze široké skluzavky jezdili s taťkou pořád dokola.
Takže máte-li malé děti (nebo klidně i bez nich), naplánujte si výlet do libereckého vodního ráje.

AQUAPARK LIBEREC
Otevírací doba:
pondělí až neděle, 10.00-22.00
Vstupné závisí na vaší výšce a také na tom, jestli aquapark navštívíte ve všední den, nebo o víkendu. Můžete si zakoupit vstupné jen na jednu hodinu, nebo na celý den. Levnější vstupné je vždy po čtvrté, šesté a osmé hodině.
Podrobnosti najdete na stránkách aquaparku: http://www.centrumbabylon.cz/cz/aquapark.htm

     
Reklama